Zásnubné prstene – ktoré sú najžiadanejšie?

PR
0 /

Kolekcie šperkov ponúkajú množstvo štýlových zásnubných prsteňov pre budúcich mladomanželov, od klasických zlatých s jediným diamantom až po moderné modely v platine, posiate farebnými kameňmi a nezvyčajné modely s asymetrickým dizajnom. Zisťujeme, aké šperky sú teraz v móde a aké by mali byť zásnubné prstene.

Aký je najlepší zásnubný prsteň?

Tradične si na zásnuby vyberajú šperky s kameňom – ​​jedným alebo viacerými. Prsteň musí byť z ušľachtilého kovu – zlata alebo platiny. Odporúčame vybrať zásnubný prsteň, ktorý sa bude úspešne kombinovať so zásnubným prsteňom – ​​kovy a kamene by mali byť v harmónii.

Aké zásnubné prstene sú momentálne v móde?

Móda ponúka milovníkom, aby sa vzdialili od bežnej klasiky a pozreli sa bližšie na prstene s kameňmi neštandardného tvaru, modely s nezvyčajnými detailmi a šperky vyrobené technikou micro-pavé.

Viac o módnych trendoch vo svete zásnubných šperkov:

  • V trende – diamanty a iné cenné kamene v reze „hruška“,„ovál“. Klasický okrúhly tvar kameňa je stále aktuálny, ale postupne ustupuje.
  • V móde sú prstene v štýle Halo – modely, v ktorých je centrálny diamant obklopený malými kryštálmi. Vďaka tomuto zloženiu pôsobí veľký minerál ešte väčší. V moderných šperkovniciach sú prezentované modely s rôznymi štýlmi – okrúhle, oválne, v tvare kvetu.
  • Stále obľúbené je biele zlato a platina – tieto kovy sú v harmónii s kameňmi akéhokoľvek odtieňa. Klenotníci túto vlastnosť aktívne využívajú, experimentujú a vytvárajú veľkolepé modely. Žlté zlato si však začína opäť získavať svoju pozíciu, z tohto kovu vznikajú klasické aj moderné modely.
  • Obľúbené sú farebné kamene. Farebné kamene môžu byť ústredným prvkom zásnubného prsteňa alebo môžu pôsobiť ako jasné akcenty. V trende sú šperky s mikropavé – touto technológiou je inštalovaných veľa malých kamienkov, ktoré akoby tvoria jeden celok – rám pod nimi je takmer neviditeľný.

Prsteň z mikropavé vyzerá ako vyložený drahými kameňmi. Medzi ďalšie módne trendy patria dvojité kovové prúžky, asymetrické vzory, naukladané prstene a vzor odtlačkov prstov milenca (aplikovaný na vonkajšiu aj vnútornú stranu produktu). Zlatnícka dielňa EGNE vyrába zásnubné prstene pre každý vkus a preferenciu.

Zdroj: (dem), Foto: pixabay.com