Viva Magenta je farbou roka 2023: Dostaňte ju do svojej domácnosti pomocou tapiet!

PR
0 /

Americká spoločnosť Pantone každoročne vyhlasuje farbu roka, ktorá sa počas nasledujúcich mesiacov začne častejšie objavovať vo svete módy, dizajnu produktov, ale aj interiérov. Farbou roka 2023 sa stal unikátny odtieň označovaný ako Viva Magenta. Ako ho viete jednoducho vniesť aj do vašej domácnosti?

Farba, ktorá spája

Viva Magenta vzniká spojením červenej a modrej farby. Vyjadruje vášeň, dynamiku a pohľad na ňu doslova nabije človeka energiou. Odborníci zároveň tvrdia, že je symbolom spájania a zjednocovania ľudí. Zároveň je apolitická, keďže inšpirácia na ňu prišla zo srdca prírody – týmto odtieňom sú sfarbené niektoré kvety. Istým spôsobom tak reaguje na náročnú spoločenskú situáciu, ktorá vznikla v roku 2022. Mala by motivovať ku konaniu dobra a užívaniu si života.

Viva Magenta v interiéri

Jedinečný odtieň Viva Magenta skvele vynikne nielen na oblečení, ale aj vo svete interiérového dizajnu. Existuje viacero spôsobov, ako sa dá celkom jednoducho integrovať do jednotlivých miestností. Trh s doplnkami do domácnosti čoskoro zaplavia rôzne dekorácie, ktoré budú žiariť práve touto farbou.

Veľmi zaujímavým spôsobom, ako si domácnosť rozžiariť pozitívnymi emóciami farby Viva Magenta, však môžu byť aj vliesové tapety. Ich nalepenie zvládnete v priebehu niekoľkých minút a vaše bývanie sa zmení na nepoznanie!

Tapety s farbou Viva Magenta

Ak chcete svoju domácnosť oživiť farbou Viva Magenta, nemusíte sa rozhodnúť výlučne pre jednofarebné tapety s týmto odtieňom. Vyberať si môžete spomedzi mnohých dizajnov, ktoré obsahujú aj túto farbu, no dopĺňajú ju ďalšími odtieňmi a tvarmi.

Nekonečný výber motívov

Vliesové tapety sa vyrábajú v nekonečnom množstve rôznych dizajnov. Rozhodnúť sa môžete pre rozličné prírodné, abstraktné, moderné, detské, umelecké, vzorované či street art motívy. A to stále nie je všetko. Tapetu tak dokonale zladíte so zvyškom interiéru.

Zladenie s inými odtieňmi

Výhodou farby Viva Magenta je skutočnosť, že sa dá pomerne jednoducho kombinovať s inými odtieňmi. Veľmi dobre si rozumie s pastelovými farbami, ktoré sú dnes v interiérovom dizajne mimoriadne obľúbené. Ak máte radi extravagantnejšie kombinácie, zladiť ju môžete napríklad so smaragdovou zelenou.

Naopak, priaznivcov decentných motívov poteší možnosť jednoduchého kombinovania s čiernou, bielou či sivou.

Ako vybrať správnu tapetu na stenu?

Vliesové tapety na stenu zoženiete vo viacerých veľkostných verziách. Rozhodnite sa, či nimi chcete pokryť celú stenu alebo len jej časť. Jednotlivé tapety môžete dokonca usporiadať do zaujímavých obrazcov. Všetko je len na vašej kreativite.

Kvalita tlače je prvoradá

Dbajte na to, aby tapeta bola potlačená kvalitnými farbami. Renomovaní výrobcovia používajú špeciálne certifikované farby na tlač, ktoré neprodukujú toxické chemické emisie. Sú tak nielen ekologické, ale aj bezpečné. Keď si ich nalepíte na stenu, nehrozí, že kontaminujú vzduch v domácnosti zápachom. Zároveň sú antialergické.

UV – LED atramentová tlač sa postará o to, aby farby na tapete boli odolné voči UV žiareniu. Ani po niekoľkých rokoch sa vám tak nestane, že stratia pôvodný odtieň.

Odolnosť a údržba

Odolnosť vliesovej tapety je daná hlavne jej gramážou, odporúčame 170 g/m2. Vlies s hladkou štruktúrou sa jednoducho umýva, takže údržba vám nebude robiť žiadne vrásky na čele.

A to najlepšie? Vliesové tapety nielenže skrášlia vaše bývanie, ale naviac zlepšia tepelnú a zvukovú izoláciu stien. Získavate tak aj cenné praktické benefity.

Zdroj: Kulito, Foto: Nostre.sk