Rúrky a podlahové kúrenie: Obľúbená možnosť vykurovania

PR
0 /

Dnešné moderné trendy bývania hovoria o čo najefektívnejšom využití zdrojov a energie, ktorú máme k dispozícii. Je to dané dvomi kľúčovými faktormi – úsporou financií i snahou šetriť životné prostredie. Niet teda divu, že do popredia sa dostávajú riešenia v podobe tzv. ´pex al pex´ či podlahového kúrenia.

Počuli ste už o pex al pex?

Mnohí laici možno čítajú o tomto slovnom spojení po prvýkrát, o to však bude zaujímavejšie, ak sa o ňom dozviete viac. Pex al pex sú kvalitné plastohliníkové ry na vodu a kúrenie. Ich devízou je, že sa ľahko ohýbajú, sú pružnédlho vydržia. V rámci životnosti hovoríme o desiatkach rokov.

Rovnako sú mimoriadne univerzálne. Dajú sa využiť ako na rozvody podlahového kúrenia i centrálneho vykurovania, tak aj na rozvod pitnej vody, pretože sú hygienicky nezávadné. Predstavujú veľmi obľúbené riešenie vzhľadom na pomer univerzálnosti, kvality a výhodnej ceny. Ďalšou výhodou je rýchle doručenie i inštalácia pex al pex.

Podlahové kúrenie už osvedčeným riešením

Kým pex al pex sú ešte určitou novinkou, podlahové kúrenie je už etablovaným a obľúbeným riešením ako v bytoch, tak aj v domoch či administratívnych priestoroch. Oproti klasickému vykurovaniu má niekoľko benefitov – neprekvapí vás pocit chladu pri chodení naboso a vďaka inteligentným senzorom môžete čo-to ušetriť.

V rámci tohto riešenia sú dôležité rúrky na podlahové kúrenie, aby boli taktiež odolné a viedli teplo tak ako je potrebné. Aj v tejto téme je lepšie voliť kvalitu a odolnosť, aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám.

Moderné riešenia prinášajú výhody

Je fajn sledovať moderné trendy a nasledovať riešenia, ktoré momentálne letia a sú populárne. Dokážu vám totiž aj ušetriť finančné prostriedky spojené s nákladom na energie, čo je bezpochyby výrazný benefit a lákadlo, prečo voliť aj nové možnosti v podobe pex al pex či podlahového kúrenia.

Zdroj: PR, Foto: ilustračné