Pánske oblečenie už dávno nemusí byť nudné

PR
0 /

Pri slove dress code sa mnohým mužom mierne zatočí hlava a už si predstavujú, ako sa budú obliekať do obleku. Sú však akcie, kde oblek nie je nutný, preto smart casual je tým pravým typom oblečenia a na pozvánkach sa objavuje čoraz častejšie. Možno si poviete, že to nebude žiadna veda. Vezmete sako z obleku a skombinujete ho s párom riflí. Chyba! Aj pri smart casual môžete šliapnuť vedľa. Čítajte ďalej a nechajte sa nami inšpirovať.

Čo je smart casual

Úprimne, smart casual označenie pôsobí trochu zmätočne. Na jednej strane máme označenie pohodlnosti a ležérnosti a na druhej strane striedmosť a sofistikovanosť. Aké pánske oblečenie teda spadá do kolónky smart casual?

Smart casual môžeme prirovnať k nepopísanému listu a vy naň môžete s rozumom dať to, v čom sa budete cítiť pohodlne. Sako (nie z obleku) alebo blejzer skombinovaný s párom tmavých rifľových nohavíc alebo polokošeľa s nohavicami chinos.

Základné pravidlá smart casual

Hoci ide o širokú paletu pánskeho oblečenia, ktoré môžete zvoliť, sú určité pravidlá, ktorých sa treba držať.

Stavte na jednoduchosť. Zlaté pravidlo, ktorého sa treba držať – menej je viac. Ani pánskym košeliam ešte neodzvonilo. Jednoduchá ľanová košeľa, chinos nohavice a blejzer je kombinácia, ktorá nesklame.

Vyberajte farby oblečenia s citom. Dbajte na to, aby sa farby k sebe hodili. Aktuálnym trendom sú zemité farby vrátane zelenej, šedej a hnedej. Šedá, modrá a biela farebná paleta je klasika, ktorou nič nepokazíte.

Na detailoch záleží. A nemyslíme tým oblečenie s výrazným logom značky. To si odložte na inú akciu. Dbajte na to, aby boli nohavice správnej dĺžky alebo aby vaše topánky boli čisté. Tie by mali byť zároveň zladené s opaskom, aby celkový vzhľad vyzeral kompaktne.

Buďte za džentlmena na každej akcii. Smart casual je štýl, v ktorom sa každý muž môže cítiť pohodlne a sebavedomo. Či budete v kancelárii alebo na večeri s priateľmi.

Zdroj: PR , Foto: Shutterstock.com