Na čo netreba nezabudnúť pri vybavení pneuservisu či dielne

PR
0 /

Pokiaľ sa aj vy plánujete pustiť do zariaďovania svojho pneuservisu, existuje hneď niekoľko zariadení, na ktoré nesmiete zabudnúť. Všetky, ktoré by sa vo vašej dielni mali nachádzať, nájdete v tomto článku.

Zariadenie pneuservisu, je okrem pomerne veľkej kope byrokracie spojené aj so samotným vybavením pneuservisu.  Práve to, v kombinácii s vyškoleným personálom, vám totiž zabezpečí dostatok zákazníkov, ktorí sa budú pravidelne vracať. Otázkou zostáva, čo si predstaviť pod pojmom vybavenie pneuservisu.

Vybavenie pneuservisu

Tým, že je pneuservis špecializovaný predovšetkým na prezúvanie a prácu okolo pneumatík, je prirodzené sa prioritne zamerať na kúpu strojov určených na tento druh práce.

Hovoríme tak o prezúvačke gúm, vyvažovačke kolies, zariadení určenom na geometriu a v lepších autoservisoch nájdete aj praktickú umývačku pneumatík. Toto všetko sú zariadenia, pomocou ktorých dokážete poskytnúť svojim zákazníkom komplexnú starostlivosť.

Pridaná hodnota

V dnešnej dobe plnej konkurencie však častokrát kvalitné vybavenie a vyškolený personál nestačia. Ak chcete, aby sa k vám ľudia vracali, je potrebné poskytovať zákazníkom aj pridanú hodnotu.

Tou môžu byť pre vás rôzne doplnkové služby, ktoré v ostatných pneuservisoch nenájdete. S tým je však spojená kúpa ďalšieho zariadenia, ako je napríklad nabíjačka autobatérie. Vďaka nabíjačke autobatérií tak môžete pri prezúvaní pneumatík skontrolovať stav batérie a prípadne ju dobiť do požadovaného stavu.

Kde takéto stroje kupovať?

Všetky stroje spojené s prezúvaním gúm sú pomerne špecifickými produktami, ktoré bežne v obchodoch nekúpite.  Preto vám odporúčame hľadať a nakupovať len v obchodoch, ktoré sa špecializujú práve na predaj strojov určených na vybavenie profesionálnych dielní či výrobných hál.

Tento predajca vám totiž nielenže dokáže poradiť pri výbere, ale častokrát zabezpečuje aj komplexný servis všetkých zariadení.

Zdroj: PR  , Foto: Shutterstock.com