Čo je virtuálna kancelária a pre koho je určená?

PR
0 /

Virtuálna kancelária, alebo tiež virtuálne sídlo, ponúka nielen adresu pre vašu firmu, ale aj kancelárske služby. Túto možnosť asi najviac ocenia začínajúci podnikatelia, ale praktická je aj pre malých alebo zahraničných podnikateľov.  Oboznámime vás s dôvodmi, ktoré vás o tom presvedčia.

Čo vám ponúka virtuálna kancelária?

Virtuálna kancelária je populárny koncept, pretože má zvyčajne lukratívnu adresu, na ktorej môže byť aj sídlo vašej spoločnosti. Veľa podnikateľov ho využíva aj preto, že nemá na tento účel vhodnú nehnuteľnosť a bez sídla nie je možné registrovať firmu v obchodnom registri.

Virtuálne sídlo vám však dá oveľa viac ako iba „dobrú adresu“. Medzi bežne poskytované kancelárske služby patrí prijímanie doručenej pošty na registračné sídlo, archiváciu doručenej pošty, notifikácie emailom a SMS, odfotenie každej prijatej zásielky, online evidenciu a preposlanie  doručenej pošty.

Ak sa stane, že sa s klientom potrebujete stretnúť osobne, prípadne chcete zorganizovať meeting s viacerými ľuďmi a chýba vám vhodný priestor, je tu aj možnosť prenájmu kancelárie alebo zasadacej miestnosti.

Komu bude vyhovovať virtuálna kancelária?

Virtuálne sídlo je ideálna voľba pre začínajúcich podnikateľov, ktorí zatiaľ nemajú vhodné priestory na kanceláriu, alebo si ju ešte nemôžu dovoliť. Mať sídlo firmy v mieste trvalého pobytu, teda doma, má viacero nevýhod vrátane možných kontrol napríklad z daňového úradu.

Virtuálne sídlo môžete mať za pár eur mesačne aj s kancelárskymi službami. Veľakrát je takéto riešenie vhodné aj pre malých podnikateľov, jednoosobové sro a podobne. Využiť ho môžete aj v prípade, že je z nejakého dôvodu potrebná zmena sídla firmy a potrebujete dočasne novú adresu.

Registračné sídlo je však aj dobrá možnosť, ako ušetriť náklady. V posledných rokoch sa predsa začal čoraz viac využívať homeoffice a sú aj spoločnosti, ktoré už kancelárske priestory prakticky nepotrebujú a musia šetriť na energiách. Takéto sídlo je ideálne riešenie.

Zdroj: PR , Foto: Shutterstock.com