Choďte za vysnívanou postavou rozumne a zdravo

PR
2 /

Ktorá žena by nechcela mať vytúženú postavu okamžite a ideálne bez väčšej námahy? To však zdravým spôsobom nie je možné. Bez kalorického deficitu, a teda menšieho príjmu potravy ako je váš výdaj energie, to nepôjde. Pozrite sa na svoj jedálniček, pridajte športovú aktivitu a o skvelú postavu budete mať postarané.

Spaľovač tukov – pomôže, ale prácu neodvedie

Pravdou je, že neexistuje nič také ako „zázračná tabletka“, ktorá by rozpúšťala tuk bez akéhokoľvek úsilia z vašej strany. Pri rozmanitej a plnohodnotnej strave môžete zaradiť určité suplementy, ktoré vám s chudnutím a pálením tukov budú pomáhať. Ale naozaj neschudnú za vás. Namiesto toho sa spaľovače tukov zameriavajú na zvýšenie množstva kalórií, ktoré spálite cvičením – fungujú na princípe zvyšovania metabolizmu, takzvane vás nakopnú.

Obľúbené spaľovače tukov sú tie s kofeínom v zložení, u ktorých sa preukázalo, že podporujú chudnutie a pálenie tukov tým, že potláčajú chuť do jedla a mierne zvyšujú výdaj energie. Môžu sa užívať vo forme tabliet, prášku aj kapsúl alebo v kombinácii s inými produktami, ako je extrakt zo zeleného čaju a kofeín.

Pozor si však dávajte na dávkovanie spaľovačov tuku, ktoré obsahujú kofeín alebo iné stimulanty. Tie môžu spôsobiť vážne problémy, ak ich skonzumujete príliš veľa.

Proteíny – nezabúdajte na bielkoviny

U žien je častým problémom dostatočný príjem proteínov, ktorých najlepším zdrojom je mäso. Poskytuje všetkých osem esenciálnych aminokyselín, ktoré telo potrebuje na správne fungovanie a je vynikajúcim zdrojom železa a zinku, ktoré sú dôležité pre dobré zdravie. Mali by ste však dbať na to, aby ste si vyberali chudé kusy mäsa, ktoré neobsahujú pridané tuky a sodík.

Ak nedokážete prijať dostatočné množstvo bielkovín zo stravy, potom je na čase zaradiť do svojho jedálnička proteínové prášky, ktoré môžete vypiť ako nápoj alebo ich pridávať do ovsených, ryžových či iných kaší, prípadne do pečenia. Jednoducho a chutne prijmete potrebné bielkoviny na budovanie a zachovanie svalstva. Praktické zľavové letáky vám môžu pomôcť na proteínovom doplnku stravy ušetriť.

Kazeín – mliečny proteín

Kazeín je dôležitým zdrojom bielkovín v strave mnohých ľudí. Je to typ bielkoviny, ktorá pochádza z kravského mlieka a nachádza sa v syroch, zmrzline a iných mliečnych výrobkoch. Ukázalo sa, že kazeín je užitočný pre ľudí, ktorí majú určité zdravotné ťažkosti. Kazeín môže napríklad pomôcť pri trávení a môže sa používať ako bezpečný a účinný liek na zápchu. Tak, ako pri všetkých druhoch bielkovín, aj pri kazeíne je nevyhnutné vyvážiť jeho príjem s inými druhmi dôležitých proteínov, aby ste získali všetky jeho výhody.

Jedným zo spôsobov, ako to môžete dosiahnuť, je pridať do svojho jedálnička viac mliečnych výrobkov, ako sú jogurty, syry a mlieko. Ak je to možné, nezabudnite si vybrať nízkotučné alebo odtučnené výrobky, pretože tie majú zvyčajne aj nižší obsah kalórií. Ak hľadáte ďalšie spôsoby, ako zvýšiť príjem kazeínu, môžete experimentovať aj s inými druhmi proteínových doplnkov.

Zdroj: PR, Foto: Shutterstock.com