Bezpečné a ekologické balenie zásielok – ako na to?

PR
0 /

Posielanie balíkov je celkom bežná vec, a aj keď sme možno viac zvyknutý zásielky prijímať, z času na čas sa môže stať, že potrebujeme balíček aj odoslať. Ako pripraviť balík, aby sa jeho obsah pri preprave nepoškodil?

Papierové krabice sú praktické aj ekologické

Na balenie zásielok sa asi najčastejšie používajú kvalitné papierové krabice, ktoré sú dostupné v najrôznejších veľkostiach. Vďaka tomu sú vhodné na balenie veľkých aj malých vecí. Krabice sú cenovo dostupné, dajú sa použiť aj opakovane, alebo ich jednoducho vyhodíte do kontajnera na papier. Ak chcete byť ešte ekologickejší, použitie na zalepenie krabice papierovú lepiacu pásku ako náhradu tej klasickej.

Krabicu vyplňte na maximum

Aj keď sú kartónové krabice dostupné v rôznych veľkostiach, takmer vždy v nej zostane voľný priestor aj po vložení tovaru, resp. obsahu. Ten je potrebné vyplniť, aby sa obsah vo vnútri nehýbal a pri transporte sa nepoškodil.

Na tento účel sa dá použiť aj obyčajný papier, ktorý sa pokrčí. Krehkejšie predmety to však nemusí ochrániť dostatočne, v tamto prípade je lepšie použiť fixačné telieska FLO-PAK BIO, ktoré sú vyrobené z prírodného škrobu alebo kartónovú fixačnú striž. Samozrejme, krehké predmety by sa okrem toho mali zabaliť napríklad do bublinkovej fólie.

Maličkosti pošlite v obálke

Na zasielanie maličkostí, plochých zásielok či dokumentov vám bude stačiť aj obálka. Okrem klasických listových obálok dostať aj väčšie formáty z tvrdého papiera, bublinkové či bezpečnostné obálky. Bublinkové obálky sú určené najmä na krehkejšie predmety, pretože z vnútornej strany je bublinková fólia.

Bezpečnostné obálky využijete na posielanie cenností, pretože majú vysokú odolnosť a dvojité švy. Ak chcete vrátiť e-shopu oblečenie, ktoré vám nesadlo alebo posielate iné mäkké zásielky, zožeňte si plastové obálky. Tie sú odolné voči poškodeniu a k obsahu sa nedostane ani vlhkosť. Vaša zásielka a jej prijímateľ takýto prístup určite ocenia.

Zdroj: PR, Foto: Shutterstock.com