Teplý bystrický jún pokračuje v ďalšom týždni aj s búrkami

Počasie
0 /

Minulotýždňový teplý začiatok júna bude mať v Banskej Bystrici pokračovanie aj v nasledujúcom týždni. Denné teploty budú miestami atakovať tridsiatku, ale hlavne popoludní nás môžu vyrušovať búrky s prehánkami.

V pondelok  bude v Banskej Bystrici zväčša jasno. Denná teplota sa dostane na 25 °C, v noci klesne k 14 °C.

utorok nás čaká podobný ráz počasia, popoludní s možnosťou búrok. Cez deň bude 26 °C, v noci okolo 15 °C.

stredu by malo pribudnúť trochu viac oblačnosti najmä pri búrkach. Teplota počas dňa sa ustáli na úrovni 27 °C, v noci bude 16 °C.

Vo štvrtok má byť podľa meteorológov polooblačno s možnosťou miestnych búrok. Cez deň vystúpi teplota na 28 °C, v noci klesne na 17 °C.

piatok nás čaká polooblačné počasie s dennou teplotou 28 °C, v noci okolo 16 °C.

Tretí júnový víkend v Banskej Bystrici by mal byť väčšinou polooblačný. V sobotu bude zväčša polooblačno s možnosťou búrkových prehánok a dennou teplotou na úrovni 29 °C, v noci 17 °C. V nedeľu nás čaká polooblačný deň s búrkami miernym ochladením, počas ktorého sa ortuť teplomera vyšplhá na 23 °C, v noci klesne na 13 °C.

V meste pod Urpínom si podľa príjemných teplôt už môžeme prakticky užívať leto, občas rušené búrkovými mračnami. Nezaškodí vybrať sa do rozkvitnutej prírody, ktorá ponúka príjemný relax, v lesoch okolo Banskej Bystrice už aj huby.

 

 

Zdroj: SHMÚ, Foto: redakčné