Pred príchodom astronomickej jari sa v Banskej Bystrici trochu ochladí

Počasie
0 /

Na prvý skutočný jarný deň si ešte počkáme do 21. marca, aj keď počasie v meste pod Urpínom napovedá, že jar nám už klope na dvere. Nasledujúce dni však budú o niečo chladnejšie,  ako v uplynulom týždni.

pondelok bude zrána zväčša oblačno s prehánkami, veterno, neskôr polooblačno.  Teplota počas dňa sa bude pohybovať okolo  6°C, v noci klesne na 0 °C.

utorok nás čaká polooblačné počasie. Denná teplota bude na úrovni  4 °C, v noci -1 °C.

stredu  by podľa meteorológov malo byť  zamračené s prehánkami . Ortuť teplomera sa cez deň dostane na  3 °C, v noci klesne k 0 °C.

Vo štvrtok by malo byť oblačno. Cez deň sa bude teplota pohybovať na úrovni 5 °C, v noci to bude 0 °C.

piatok bude polooblačno. Teplota sa cez deň dostane k 5 °C, v noci sa ustáli na úrovni 0 °C.

V Banskej Bystrici môžeme cez víkend očakávať zamračené počasie s dažďom. V sobotu  by malo byť zamračené s dažďom a dennou teplotou okolo 6 °C, ktorá v noci klesne na  2 °C. V nedeľu nás čaká opäť zamračený deň s prehánkami, počas ktorého sa teplota dostane na úroveň 5 °C, v noci klesne k 0 °C.

Aj keď počas nového marcového týždňa nebude práve najteplejšie a miestami zaprší, nemôže nám to znepríjemniť čakanie na príjemné jarné dni. Počasie si nevyberá, ale zasa prežiť o niečo chladnejší týždeň ako sme si zvykli nemusí byť pre prírodu na škodu.

 

Zdroj: SHMÚ, Foto: redakčné