Po veľkonočných sviatkoch vstúpime v Banskej Bystrici do nového aprílového týždňa s trochu teplejším počasím počas dňa, noci zostanú chladné. Čaká nás viac oblakov aj so zrážkami, na teplé slnečné počasie si ešte počkáme.
Na Veľkonočný pondelok bude polooblačno. Denná teplota sa dostane na 11 ° C, v noci klesne k -1 °C.
V utorok nás čaká oblačný deň s prehánkami, počas ktorého bude 13 °C, v noci okolo 0 °C.
V stredu bude zamračené s dažďom. Denná teplota dosiahne úroveň 12 °C, v noci okolo 2 °C.
Vo štvrtok bude oblačno s prehánkami. Teplota sa počas dňa dostane na 12 °C, v noci klesne k 0 °C.
V piatok by malo zamračené s prehánkami. Denná teplota sa bude pohybovať na úrovni 14 °C, v noci okolo 4 °C.
Tretí aprílový víkend bude premenlivý. V sobotu bude oblačno s prehánkami, pričom denná teplota sa ustáli na 9 °C, v noci klesne k 3 °C. V nedeľu nás čaká polooblačný deň, počas ktorého sa ortuť teplomera sa cez deň vyšplhá na 12 °C, v noci klesne k 1 °C.
Aj keď to ešte nebude výraznejšie oteplenie, po veľkonočných sviatkoch nám ani prírode nezaškodí trochu osvieženia. Jar postupuje a čoskoro sa dočkáme aj jej teplejšej verzie, ideálny čas na výlety do okolia nášho mesta.
Zdroj: SHMÚ, Foto: redakčné a ilustračné