Úspešný plavecký oddiel UMB Banská Bystrica hľadá nové talenty

ŠPORT
1 /

Členovia Plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica nie sú v bazéne žiadnymi nováčikmi. Tento ambiciózny plavecký oddiel dlhé roky vychováva špičkových slovenských plavcov, ktorí od mládežníckych kategórií dosahujú výborné výsledky nielen v domácich ale aj v zahraničných bazénoch.

Vo všetkých vekových kategóriách vyplávali plavci UMB už množstvo medailí. Aby sa z banskobystrického plávania nevytratila kvalita, musí sa tento plavecký klub náležite starať aj o svoju budúcnosť, preto aj tento rok hľadá nové talenty plávania.

Máte doma „malý talent“?

Aj Vaše dieťa sa môže stať úspešným športovcom v jednom z telesne najkomplexnejších a najzdravších športov. Môže sa výrazne zdokonaliť v plávaní, alebo postupne to dotiahnuť aj na popredné umiestnenia na stupňoch víťazov.

Práve tento plavecký oddiel ponúka deťom, ktoré majú záujem zdokonaliť sa v plávaní výber do prípravky plávania, ktorý je určený pre všetky deti ročníkov narodenia 2008 a mladšie. Podmienkou je zaplávanie 25 metrov aspoň jedným plaveckým spôsobom.

Výber sa uskutoční od utorka 3. septembra  

Potrvá do piatku 6. septembra 2019. Zraz záujemcov bude v stanovených dňoch vždy o 16:00 hod. vo vestibule krytej plavárne ŠTIAVNIČKY v Banskej Bystrici.

Každé dieťa si so sebou prinesie plavky, plaveckú čiapku a uterák. Tréningy budú 2 x týždenne (v utorok a vo štvrtok od 16:00 do 17:00 hod.) počas 3 mesiacov v bazéne Filozofickej fakulty UMB, Tajovského 40 v Banskej Bystrici.

Po absolvovaní kurzu bude možné pokračovať v ďalšej športovej príprave.  Prípadné ďalšie informácie dostanete na telefónnom čísle 0903 504 713.  Niečo viac o klube sa dozviete na stránke www.poumb.sk.

Zdroj: Milan Záborský, Foto: ilustračné