Plavec Dukly Filip Vajda bronzový na majstrovstvách Slovenska

0 /

Za účasti 238 plavcov a plavkýň sa aktuálne konajú v Žiline otvorené majstrovstvá Slovenska v plávaní. Okrem slovenských plaveckých oddielov na nich štartujú aj plavci z Azerbajdžanu, Česka, Rakúska, Maďarska a USA. Spod Urpína sa predstavili už v piatok dve želiezka v ohni a jedno z nich získalo bronzovú medailu.

Banskobystrické plávanie zastupujú na majstrovstvách Slovenska v plávaní len dvaja pretekári armádnej Dukly – Filip Vajda Barbora Mišendová. Obaja sa predstavili iba v jednej disciplíne – 50m voľný spôsob. Na štarte chýbali dvaja najlepší plavci nielen banskobystrickej Dukly ale i Slovenska – Tomáš Klobučník a Richard Nagy, ktorí dali prednosť kvalitne obsadenému plaveckému mítingu More Nostrum v Barcelone. Účasť na uvedenom mítingu je pre nich ostrou previerkou pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia v Kórejskom Gwangju 21. až 28. júla. Na majstrovstvách Slovenska sa nepredstavil ani reprezentant Dukly, slovenský rekordér na 50m voľný spôsob Tomáš Púchly.

Do zbierky plaveckého oddielu Dukla Banská Bystrica pribudla zásluhou Filipa Vajdu bronzová medaila. Získal ju v štyridsaťčlennom štartovom poli na 50 m voľný spôsob časom 23,68 s.

Barbora Mišendová na tej istej trati skončila v rozplavbách na 12 mieste, časom 27,66 s. Vybojovala si postup do B – finále ale na štart nenastúpila.

Počas najbližšieho víkendu (21. až 23. júl) sa uskutočnia v Košiciach majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov, na ktorých bude mať bystrické plávanie svojich zástupcov z Plaveckého kempu, Plaveckého oddielu UMB a ŠK Trian UMB.

Autor: Jozef Ivan (+cb úprava), Foto: facebook SPF