Plavci Dukly úspešní na majstrovstvách sveta v krátkom bazéne

0 /

Od utorka do nedele (11. až 16. decembra) sa v čínskom Hangzhou konali majstrovstvá sveta v plávaní v krátkom bazéne. Slovensko na nich reprezentovali i plavci banskobystrickej Dukly  Tomáš Klobučník a Richard Nagy.

Už prvý deň majstrovstiev si Tomáš Klobučník na 100m prsia najlepším sezónnym výkonom 58:11 vyplával z pomedzi 71 plavcov štartujúcich v tejto disciplíne 21 miesto. Ešte úspešnejší bol v tretí deň majstrovstiev, kde si vo svojej najsilnejšej disciplíne 200m prsia časom 2:04,85 vyplával  veľmi pekné 12 miesto. I v tejto disciplíne zaznamenal svoj sezónny najlepší čas.

Richard Nagy na 400m voľný spôsob plával na úrovni svojho  sezónneho maxima a časom 3:45,22 obsadil 18 miesto, na 200m motýlik časom 1:57,96 skončil na 28 mieste a vo svojej najsilnejšej disciplíne – 400m polohové preteky obsadil sezónnym maximom 4:07,91 najlepšie individuálne umiestnenie z pomedzi všetkých slovenských plavcov – 9.miesto

Richard Nagy a Tomáš Klobučník si už začiatkom tohtoročného októbra na svetovom pohári v Budapešti splnenými limitmi vybojovali účasť a mali by sa v nasledujúcom roku predstaviť i na letných majstrovstvách sveta v kórejskom Gwangju.

Autor: Jozef Ivan, Foto: ilustračné