Až desať medailí vybojovali mladí plavci UMB v Poľsku

0 /

Poľské mesto Olešnica bolo hostiteľom 290 pretekárov z 26 klubov z Bieloruska, Litvy, Poľska a Slovenska na medzinárodnom plaveckom mítingu „ OLEŠNICA 2017 “.

Vo wellness komplexe sa v 25-metrovom bazéne predstavilo aj kvarteto pretekárov z Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica. Súťažilo sa v štyroch vekových kategóriách. Mládežnícke banskobystrické plávanie znovu zanechalo v zahraničí veľmi dobrý dojem, čo mladí plavci potvrdili ziskom 1 zlatej, 5 strieborných a 4 bronzových medailí. Zaknihovali si aj ďalšie veľmi dobré umiestnenia.

V kategórii 14-ročných žiačok si najlepšie počínala Katarína KORTÁNOVÁ, ktorá v disciplíne 100 m znak získala striebornú medailu v najlepšom osobnom výkone a na najvyšší stupienok jej chýbalo len veľmi málo. Okrem toho sa postavila 3 razy na bronzový stupienok v disciplínach 200 m voľný spôsob, 100 m voľný spôsob a 50 m znak. V disciplíne 50 m voľný spôsob skončila hneď za stupňami víťazov na nepopulárnom 4. mieste. V tejto vekovej kategórii Leo PETRIGAČ obsadil na 100 m znak piate miesto. Aj jeho ďalšie štyri umiestnenia v prvej desiatke sú dobrým výsledkom.

V kategórii 13-ročných žiačok si výborne počínala Ema ŽILÍKOVÁ, ktorá vybojovala zlatú medailu v disciplíne 50 m motýlik. Tri strieborné kovy si postupne vyplávala v disciplínach 100 m motýlik, 100 m voľný spôsob a 50 m voľný spôsob. Okrem pódiových umiestnení získala ešte 4. miesto v disciplíne 100 m polohové preteky.

Progresom výkonnosti príjemne prekvapila Nina ZNÁŠIKOVÁ v najmladšej štartujúcej  kategórii 11-ročných. Zlepšeniami svojich najlepších osobných výkonov si vyplávala striebornú medailu na 50 m znak a na dvojnásobnej znakovej trati skončila na bronzovom stupienku. Dve nepopulárne „zemiakové“ medaily získala za dve štvrté miesta na 100 m polohové preteky a 100 m prsia. Šiesta skončila na 200 m voľný spôsob.

Umiestnenia, ale hlavne solídne výkony mladých Banskobystričanov vhodne zapadli do ich prípravy na júnové národné šampionáty, kde by mala ich výkonnosť kulminovať.

Autor: (cb úprava), Zdroj: PO UMB BB