Petre Vlhovej robia všade nevídané problémy, každý s ňou chce vybabrať

ŠPORT
4 /

Posledné menej výrazné výsledky lyžiarky banskobystrickej Dukly Petry Vlhovej môžu mať na svedomí aj nevídané problémy, s ktorými sa borí tím Petry Vlhovej. Aj v lyžovaní vládne politika. A tá je namierená na toho najsilnejšieho, v tomto prípade na slovenský mini tím okolo našej reprezentantky, ktorá je stále na čele celkového hodnotenia Svetového pohára.

Po minulotýždňovom štvrtom mieste Petry Vlhovej v slalome vo Flachau prišlo štvrté a desiate miesto v obrovskom slalome cez víkend v Kranjskej Gore. Naša Duklistka s poslednými výsledkami nebola spokojná. Čo ani netajila, keď uviedla:

„Minulo-víkendové jazdy v obrovskom nehodnotím veľmi dobre, pretože neboli ideálne, hoci som možno nerobila výrazné chyby. Žiaľ, bolo to takto. Nešla som tak, ako chodím. Keby som vedela, čo tomu chýba, tak by som to napravila. Som sklamaná. Musím a chcem sa zlepšiť.“

Viac svetla čo môže byť za nepriaznivými výsledkami Petry priniesol jej brat a zároveň člen tímu Boris Vlha. Ten pre denník Sme vysvetlil, čo robia v neprospech našej lyžiarky ostatné svetové tímy:

„Vnímame, že každý sa s nami snaží vybabrať. Veľké tímy idú proti nám na tréningoch, podávajú protesty. Sú to škaredé veci. Onedlho bude obrovský slalom v Kronplatzi, kde majú všetci povolené trénovať. Chceli sme ísť do prvej sekcie, no zamietli to. Nedovolili nám ísť ani do druhej. Tréner Livio vraví – v poriadku, pôjdeme do tretej. A odpovedali mu, že tretiu sekciu už nerobia. Takto je to stále. Vo Flachau trénovali Rakúšanky, Nórky a Američanky, ale my sme tam nemohli ísť. Aj v lyžovaní je politika. Veľké tímy sa medzi sebou dohadujú. Rakúšania povolia Američanom trénovať u nich technické disciplíny, oni im potom dajú kopec na kĺzavé disciplíny. Čo im však dáme my? Hovno. Nikto od nás nie je závislý. Sme malý tím, máme len jednu pretekárku. Takí Rakúšania majú šestnásť trénerov na rýchlostné disciplíny. Často je to ako ísť proti múru.“

Po pretekoch v Slovinsku čakal Duklistku Petru Vlhovú ďalší presun. Ako líderka Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa predstaví i v rýchlostných disciplínach. V Crans-Montane absolvuje dva zjazdy žien – prvý sa pôjde v piatok o 10.00 hodine, druhý v rovnakom čase v sobotu. V nedeľu je na programe super-G o 12.00 hodine.

Autor: (bl), Foto: Zdroj: TASR