Petra Vlhová stále čaká na prvý štart na MS, nový termín super G vo štvrtok

ŠPORT
0 /

Superobrovský slalom žien na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní sa v utorok ako vynútená prvá súťaž podujatia neuskutočnil. V talianskej Cortine d’Ampezzo sa nad svahom Olympia delle Tofane usadila hmla v hornej časti a po snežení aj ona významne zasiahla do plánu šampionátu. Lyžiarka banskobystrickej Dukly Petra Vlhová tak stále na svoj prvý štart na tomto šampionáte čaká.

Vlhovej už presunuli pondelkovú kombináciu o týždeň, čiže na pondelok 15. februára. Utorňajšie super-G pre hmlu odložili, a to na štvrtok 11. februára. Pri prvom verdikte padlo aj rozhodnutie o presunutí štartu utorňajšieho superobrovského slalomu nižšie a teda trať sa skrátila, lenže hmla sa potom presúvala i vedno s usporiadateľmi.

Na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní sa nezačne súťažiť ani v stredu. V talianskej Cortine d’Ampezzo pre nepriaznivú predpoveď počasia zrušili plánovanú mužskú kombináciu, vo štvrtok teda má byť nielen super-G žien (o 10.45 hod.), ale aj mužov (o 13.00 hod.).

V noci má byť podľa agentúry APA zamračené a mierne snežiť. V stredu popoludní sa očakáva premenlivé počasie s 20 až 25 centimetrami čerstvého snehu v priestoroch štartu. Jury Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) a organizátori podujatia preto rozhodli o presunutí alpskej kombinácie na pondelok, v tento deň sa teda uskutočnia súťaže všestrannosti mužov i žien.

Výrazné zmeny v harmonograme MS robia starosti všetkým štartujúcim, predovšetkým však krížia plány pretekárkam ako Petra Vlhová, ktorá plánovala štartovať v piatich zo šiestich individuálnych súťaží a po prvých dvoch (kombinácia a super-G) sa chystala ísť do Jasnej pripravovať sa na točivý program druhého týždňa. Ak sa uskutočnia všetky jej súťaže podľa plánu, interval 5 štartov sa zúži na 10 dní. Na instagrame naša pretekárka povedala:

„Dnešný super-G zrušili, pretože bola veľká hmla. Vôbec netušíme, čo bude ďalej, už nie je priestor na nejaké presuny. Budem len čakať a trénovať, uvidíme, ako rozhodnú.“

Petra Vlhová absolvuje svoju súťažnú premiéru na MS v Cortine d’Ampezzo zrejme až vo štvrtok. Počasie by sa malo v tento deň umúdriť.

Autor: (bl), Foto: Zdroj: TASR