Petra Vlhová si pochvaľuje podporu Dukly, štartovať bude vo všetkých disciplínach

ŠPORT
0 /

Lyžiarka banskobystrickej Dukly Petra Vlhová chce v novej sezóne alpského Svetového pohára jazdiť všetky disciplíny. Prioritou však pre ňu zostanú slalom, obrovský slalom a paralelný slalom.

Úspešná slovenská slalomárka Petra Vlhová plánuje v novej sezóne viac štartovať aj v rýchlostných disciplínach. V tlačovej správe VŠC Dukla Banská Bystrica uviedla:

„Plánujem si zajazdiť všetky disciplíny, no aj organizátori chcú zabrániť tomu, aby sa niektoré pretekárky objavovali všade, na všetkých pretekoch, preto aj kalendár pretekov tvoria tak, aby sa to nedalo stíhať. Prioritou teda stále ostáva slalom, obrovský slalom a paralelný slalom.“

Naša 23-ročná lyžiarka letnú prípravu aj s tímom absolvovala v Európe, najmä na rakúskych a talianskych ľadovcoch. Už o dva týždne absolvuje prvý súťažný štart vo Svetovom pohári v rakúskom Söldene. Predstaví sa tam v disciplíne obrovský slalom. Najbližšie ju čaká tréning na ľadovci Rettenbach. Vlhová vstupuje do nového ročníka s osvedčeným tímom, v ktorom nastala len jedna zmena – slovenského servismana vymenila za talianskeho.

Uplynulé dni strávila Petra Vlhová na Slovensku a cestu si našla aj k fyzioterapeutovi Marekovi Vrbov vo VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorého je členkou. K podpore vojenského centra spod Urpína hovorí:

„Vždy keď sa dá, rada využijem podmienky, ktoré mi VŠC Dukla poskytuje. Škoda, že mi to cestovanie neumožňuje častejšie. Podporu zo strany vojenského centra vnímam veľmi pozitívne, je veľká – či už ide o  fyzioterapiu, finančnú podporu, ako aj poskytnutie auta na naše neustále cestovanie. V ostatných dňoch som sa cítila trochu unavená, potrebovala som zregenerovať a pouvoľňovať svalstvo. Letná príprava mi dala zabrať.“

Petra sa dlhodobo netají k záľube v motocykloch. V najbližšom období ju však na motorke už neuvidíme. Od trénera  totiž dostala jasný príkaz! „Motorku mi už zakázali,“ poznamenala Vlhová.

Autor: (bl), Foto: ilustračné + VŠC Dukla