Petra Vlhová mieri domov, v USA zdolala Shiffrinovú, najhoršia je zatiaľ štvrtá

ŠPORT
1 /

Slalom v americkom Killingtone mal do minulého víkendu len jedinú víťazku. Mikaela Shiffrinová ťahala neuveriteľnú sériu triumfov, na domácej pôde nenašla premožiteľku šesť rokov. Najväčším ohrozením boli pre ňu lyžiarky banskobystrickej Dukly Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová. Obe jej počas sezón dýchali na krk z druhej priečky. Lyžiarsku hviezdu napokon zosadili z trónu dve Európanky, ktoré nikdy predtým v slalome Svetového pohára nezvíťazili.

Anna Swennová-Larrsonová a Wendy Holdenerová triumfovali v nedeľnom slalome v americkom Killingtone. Mali zhodný čas a delili sa o prvé miesto. Američanka Mikaela Shiffrinová skončila až piata za našou Duklistkou Petrou Vlhovou. Tá zaknihovala po dvoch tretích miestach v slalome vo fínskom Levi tentoraz dve štvrté miesta v USA. Najprv v obrovskom slalome, v ktorom taktiež zanechala za sebou fenomenálnu Shiffrinovú a potom aj v spomínanom nedeľnom slalome.

Prinavrátenie motivácie. Zvyknutie si na materiál. Iný prejav na svahu. To sú tri roviny, v ktorých lyžiarka banskobystrickej Dukly Petra Vlhová zatiaľ hľadá správne nastavenie. „Musí sama seba presvedčiť, že jej lyžovanie opäť chutí,“ tvrdí lyžiarsky expert Rastislav Mažgút.

Petra Vlhová hodnotila štvrtú priečku v sobotňajšom obrovskom slalome na svojej sociálnej sieti nasledovne:

„Podmienky boli dobré, len v niektorých chvíľach nás trápil silný vietor. So štvrtým miestom som spokojná, pretože je to môj najlepší výsledok v obrovskom slalome v americkom Killingtone doposiaľ.“

Petra viac očakávala v silnejšej jej disciplíne slalom. Avšak aj tu sa musela uspokojiť šo štvrtou pozíciou, ku ktorej na sociálnej sieti poznamenala:

„Je to ďalšie 4. miesto…, ale bola skvelá lyžovačka od všetkých dievčat. Obrovská gratulácia Anne a Wendy. A teraz šup na chvíľu domov.“

Petra Vlhová zdraví už z Bostonu

Petra Vlhová priznala, že s novým materiálom lyží ešte nie je spätá. Nie je taký dobrý ako vlani. Čo sa stáva. Našej Duklistke chýba ladnosť v technike. „Priveľa skáče, nemá ľahkosť ani rytmus,“ tvrdí expert Rastislav Mažgút a ďalej pre denník Pravda objasňuje: „Musí sama seba presvedčiť, že jej lyžovanie opäť chutí. Vyhrala už všetky veľké trofeje. Po nich zostala prázdna. Petra má dnes 20 až 25 párov lyží na slalom. Z nich si vie vybrať niekoľko párov, ktoré sú špecificky upravené. Rozhodujú detaily – posun viazania dopredu či dozadu, hranie sa s limitmi a výškou špičky či päty… V lete trénovaai na snehu menej ako zvyčajne, možno sa nevychytali všetky muchy. Petre nedávajú lyže späť toľko, čo im ona dáva.“

Všetci veríme, že Petrine chvíle najmä v slalome ešte prídu. Spomeňme si dva roky dozadu, keď sa doma v Jasnej dostala 180 bodmi z dna až k veľkému glóbusu. Rozbieha sa pomalšie, ale to je dnes prirodzené.

Fanúšikovia Petry Vlhovej z Killingtonu

 

Autor: (bl), Foto: ilustračné, internet