Duklistka Petra Vlhová má už doma dva glóbusy, sny premenila na skutočnosť

ŠPORT
0 /

Slovenská lyžiarka, členka banskobystrickej Dukly Petra Vlhová už má doma oba malé glóbusy, ktoré v tejto sezóne získala za celkový triumf v hodnotení slalomu a paralelných disciplín Svetového pohára. Naša 24-ročná lyžiarka ako prvá Slovenka v histórii získala niektorý z glóbusov. Trofejami sa pochválila na fotografiách na sociálnej sieti a pripojila k nim text:

„Keď sa sny stanú skutočnosťou ❤️. Ďakujem všetkým za podporu.“

Elitná svetová lyžiarka z Liptova je aktuálne stále v domácej karanténe po návrate zo zahraničia. Domov sa vrátila zo Švédska po zrušení súťaži v rámci Svetového pohára.


Prvá fotografia z fb Petry Vlhovej

Slovenská lyžiarska hviezda si v prvej polovici marca nemohla užiť slávnostné odovzdávanie historických trofejí, keďže seriál SP predčasne ukončili a zo švédskeho Are odcestovala bez malých glóbusov.

„Stále si úplne neuvedomujem, čo som dosiahla, možno aj tým, že mi reálne nedali glóbusy do rúk. Vôbec netuším, kedy mi ich dajú. Možno si to uvedomím, až keď ich budem mať v rukách,“

– povedala vtedy Vlhová pre TASR.


Druhá fotografia z fb Petry Vlhovej

Pre šíriaci sa koronavírus Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zrušila deväť záverečných pretekov seriálu SP (Ofterschwang, Are, Cortina d’Ampezzo). Veľký glóbus za celkové prvenstvo si vybojovala Talianka Federica Brignoneová, Vlhová skončila tretia za Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Petra Vlhová z  VŠC DUKLA Banská Bystrica vyhrala hodnotenie slalomu o 20 bodov pred Shiffrinovou a poradie paralelných disciplín o 13 bodov pred Francúzkou Clarou Direzovou.

Autor: (job), Foto: fb Petra Vlhová