Víkendová premiéra rozprávky Gašparko a strašidlo na hrade v Divadle pod balkónom

KULTÚRA
0 /

Gašparka v Divadle pod balkónom na banskobystrickom sídlisku Rudlová Sásová navštívi v predposledný aprílový víkend strašidlo. A nielenže navštívi. Ono tam už aj zostane a bude trošičku strašiť, ale najmä zabávať a rozosmievať deti. A možno aj ich rodičov.

Malí diváci v Divadle pod balkónom sa s Gašparkom zoznámili už v rozprávke Gašparko a lakomý zemepán. Vlani v lete Gašparko dokonca putoval za deťmi aj do rôznych kútov Slovenska.

Postavička Gašparka sa v bábkovom divadle objavila už v prvej polovici 18. storočia a niekedy ho volali aj Pimprle. Isté je, že Gašparko k divadlu neodmysliteľne patrí a deti ho milujú.

A preto je tu nová rozprávka Gašparko a strašidlo na hrade. Divadlo Harry Teater ju v premiére uvedie v sobotu 22. apríla v Divadle pod balkónom.

Divadlo pod balkónom

Divadlo pod balkónom

Hlavným hrdinom tejto tradičnej marionetovej rozprávky je, ako inak, Gašparko. Ako vždy dopletie, čo môže, a svojím dôvtipom pomáha, ako vie. Či sa mu to podarí aj v tomto príbehu, o tom sa už presvedčíte v divadle.

S Gašparkom a strašidlom na hrade sa v Divadle pod balkónom môžete stretnúť v sobotu 22. apríla o 17:00 hod.v nedeľu 23. apríla o 10:30 hod. Účinkujú Ján Haruštiak, Barbora Bušovská a… verklík, réžiu má Harry Haruštiak.  Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: Anna Gudzová, Foto: Divadlo pod balkónom