Pozvánka do divadla: V Aule SZU Banská Bystrica uvádzajú 25. novembra skvelú komédiu Mandarínková izba

KULTÚRA
0 /

Prijmite pozvanie  do divadla na úspešnú komédiu v dvoch dejstvách MANDARÍNKOVÁ IZBA. Zábavné predstavenie v podaní skvelých hercov sa uskutoční  v sobotu 25. novembra 2023 o 18:00 hod. v Aule SZU na Bernolákovej 8 v Banskej Bystrici.

Mandarínková izba

Komédia plná francúzskeho espritu a šarmu ponúka zaujímavé príbehy ľudí vo vtipných, krátkych jednoaktovkách s prekvapivým, niekedy priam detektívnym záverom. Štyria herci sa v nich prevteľujú do viacerých postáv a osudov.

Všetky sa odohrávajú v malom parížskom hotelíku a v záhadnej izbe, zvanej mandarínková, ktorá má svoj vlastný príbeh.

Mandarínková izba dáva priestor režisérovi aj hercom vrátiť sa k schopnosti využiť divadelné remeslo v najlepšom slova zmysle. Každý herec v nej má mnoho prevlekov,  napríklad Maroš Kramár ich má v priebehu predstavenia až osem. Herecky náročné dielko, ktoré je podané s ľahkosťou a s humorom.

Autor hry Robert Thomas (1927-1989) bol významný francúzsky herec, dramatik, filmový a televízny scenárista a tvorca jedinečného francúzskeho žánru „Comédie Policiére“ inak povedané  komediálneho thrilleru, kde sa majstrovsky prepletá  smiech s napätím. Je autorom pätnástich divadelných hier, z nich najznámejšie sú Osem žien, Turecká kaviareň a Mandarínková izba.

Réžia: Ľubomír Vajdička

Hrajú: Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Přemysl Boblík (Pavol Topoľský), Bibiana Ondrejková

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na  https://www.ticketportal.sk/event/Mandarinkova_izba.

Zdroj: Dagmar Rostandt a (tom)  , Foto: Bratislavské hudobné divadlo a ilustračné