Beseda s autorkou kníh Volanie duše a Obdivuhodná žena Viktóriou Sentpéteryovou v knižnici

KULTÚRA
0 /

Verejná knižnica Mikuláša Kováča – pobočka Sídlisko na ulici 29.augusta 25 v  Banskej Bystrici vás pozýva  vo štvrtok  26.januára 2023  o 17:00 hod. na prvú z cyklu prednášok na tému emocionálneho prežívania a beseda s autorkou kníh Viktóriou Sentpéteryovou.

Viktória Sentpéteryová

Sama o sebe hovorí:

„Do vienka som dostala krásne meno Viktória. Som matkou dvoch dospelých synov. Mám ekonomické vzdelanie a za sebou mnoho vzdelávacích kurzov z oblasti komunikácie, medziľudských a partnerských vzťahov, a hlavne, a to považujem za najdôležitejšie,  z oblasti sebapoznania.

Viktória Sentpéteryová

Viktória Sentpéteryová

Sebapoznaniu a medziľudským vzťahom som sa začala venovať v roku 2006. Hlavný dôvod bol môj rozpadávajúci sa vzťah. Ten sa mi nepodarilo zachrániť a tak som sa po 29 rokoch manželstva rozviedla. Nechápala som prečo. Keďže som to pochopiť chcela, práve tento moment zmenil môj život k lepšiemu. Dnes viem, že všetko, čo som prežila, som prežiť mala. Preto som šťastná, spokojná a vyrovnaná. Nesťažujem sa, nekritizujem iných, ani samu seba.

Takýto život som začala žiť len pred niekoľkými rokmi. Dovtedy som žila život svojho okolia. Plnila som to, čo moje okolie odo mňa očakávalo. A čuduj sa svete! Moje okolie so mnou spokojné nebolo. Trápilo ma to. Keď prišli zdravotné problémy, rozhodla som sa ísť do Košíc na Deň zdravia – Môj celý príbeh.

Fascinovalo ma tam vystúpenie charizmatického muža, ktorý vošiel do sály a okamžite si získal pozornosť celého publika. Jeho humor mi pripomínal môjho obľúbeného komika Vlastu Buriana. Za celý svoj život som sa od srdca toľko nenasmiala. Bol to MUDr. Vladimír Savčenko. Ponúkal technológiu na kvalitný vzťah a šťastný život. Všetko, čo som prežila, som prežiť mala. Preto som šťastná, spokojná a vyrovnaná. Nesťažujem sa, nekritizujem iných, ani samu seba….“.

Autorka so svojou knihou

Autorka so svojou knihou

Obdivuhodná žena

Táto kniha nie je zamilovaný román. Je to učebnica. Je v nej veľké množstvo návodov, na základe ktorých si môžete vybudovať kvalitný vzťah k Sebe samej a následne k svojmu partnerovi i deťom. Či sa nám to páči alebo nie, žena je začiatok aj koniec všetkého.

V prvej kapitole nájdete skutočný príbeh ženy, ktorá s dobrým úmyslom prevzala v rodine rolu muža a začala si svoje sebavedomie dvíhať tým, že mu ukazovala svoju prevahu.

V druhej kapitole nájdete šesť najčastejších chýb, ktoré robia ženy vo vzťahu.

V tretej kapitole je návod na sebapoznanie. Prišiel čas zapracovať na sebe a posunúť sa ďalej.

V štvrtej kapitole už viete kto ste a teraz objavte v sebe ženu s veľkým Ž. Darujte si lásku a dôverujte si.

V piatej kapitole si už dôverujete. Teraz je čas vrátiť miesto kráse a obohacovať ňou seba, okolitý svet a svojho partnera.

Šiesta kapitola. Aby ste si skontrolovali či to viete, zájdeme si na výlet do mužskej psychiky.

V siedmej kapitole nazrieme do psychológie mužskej sexuality. Nájdete v nej osem tajomstiev, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v psychoemocionálnej sfére muža.

Ôsma kapitola. Zaraďte seba aj partnera do stupnice emocionálnych tónov. Naučte sa rozpoznávať to, čo je úprimné a prirodzené a to, čo je hrané.

Deviata kapitola. Urobili ste už všetko preto, aby ste pritiahli skutočného muža? Nezabúdajte, že ľudia Vám nastavujú iba zrkadlo a že skutočného muža môže pritiahnuť iba skutočná žena.

Desiata kapitola. Návod na to, ako ostať pre svojho partnera príťažlivá čo najdlhšie a ako byť svetlým príkladom pre svoje deti.

Volanie duše

Kniha VOLANIE DUŠE je spoveďou autorky aj jej vyznaním. Prežila veľa turbulentných emócií a niekoľko náročných vzťahov. Jej život bol ako prechádzka po neznámej krajine. No pozorovala a učila sa.

Nikomu nedovolila, aby ju obral o lásku. A tak láska ostala s ňou, aj keď mnohí ľudia z jej života odišli. Potom prišiel krásny pokoj v srdci a mier v duši. Až v zrelom veku pocítila, aké krásne je ŽIŤ.

Slovo autorky:

„Až v zrelom veku som prostredníctvom vzťahu s mladým mužom pochopila, že láska a duša sú ako nerozlučné priateľky. Len sa musia stretnúť a vybudovať si priateľstvo, ktoré nikdy nekončí. Veľké lásky nezomierajú. Veľké lásky posilňujú vesmír.“

Zdroj: (tom) a  Viktória Sentpéteryová , Foto: ilustračné a FB