Zrážku auta s dvomi cyklistami v Harmanci neprežila matka 10-ročného dieťaťa

Krimi
19 /

V sobotu predpoludním došlo k tragickej dopravnej nehode v Harmanci neďaleko Banskej Bystrice. Po zrážke osobného auta s dvomi cyklistami (matkou a jej 10 – ročným dieťaťom) došlo na mieste zrážky k úmrtiu zranenej ženy (†41).

O tejto dopravnej nehode informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici. V sobotu predpoludním na mieste nehody, po ktorej zostali v bezvedomí obaja cyklisti, pristál vrtuľník záchrannej zdravotnej služby. Zasahovali tu aj siedmi hasiči s dvomi kusmi techniky.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová popoludní k nehode uviedla:

„Zranenú ženu sa záchranári ešte pokúšali oživiť. Napriek ich maximálnemu úsiliu sa to nepodarilo. Na mieste nehody bolo aj zranené dieťa, to bolo po ošetrení prevezené do nemocnice v Banskej Bystrici. K jeho zdravotnému stavu viac informácií nemôžeme poskytnúť.“ 

TV Markíza informovala o  nehode tak, že auto, v ktorom sedel 45-ročný vodič prešlo z neznámych príčin do protismeru, kde zachytilo matku s dieťaťom na bicykloch. Podľa predbežných informácií vodič nemal v krvi alkohol.

Podľa posledných informácií išlo o trojčlennú rodinu z Banskej Bystrice. Otec šiel na bicykli prvý, v strede bol ich syn a posledná išla matka. Zrážku s autom si odniesla matka, ktorá napriek rýchlej zdravotníckej pomoci podľahla svojim zraneniam a 10-ročného chlapčeka odviezla sanitka do bystrickej nemocnice, kde aktuálne leží vo vážnom stave.

Žiaľ nejde o prvý prípad zrážky auta s cyklistami. Po zahájení letnej cyklistickej sezóny sa na Slovensku množia tragické dopravné nehody, ktorých obeťami sa stávajú práve cyklisti…

Autor: (dem), Foto: Dopravný servis a ilustračné