Rušná noc na psychiatrickej klinike v starej Rooseveltke

Krimi
1 /

Pacientom aj personálu psychiatrického oddelenia Rooseveltovej nemocnice, kde je pokoj nevyhnutným faktorom úspešnej liečby, sa neznámy páchateľ postaral o poriadne stresujúci zážitok.

V utorok večer, približne pred deviatou hodinou, prijali na linke 112 telefonát, v ktorom anonymná osoba oznámila, že na II. Psychiatrickej klinike SZU sa nachádza bomba.

„Dispečing ihneď zmobilizoval príslušné zložky polície a hasičského záchranného zboru, ktoré objekt kliniky dôkladne prehľadali. V spolupráci s našim personálom zabezpečili evakuáciu osôb.  V objekte kliniky nachádzajúcej sa v starom nemocničnom areáli bolo v tom čase hospitalizovaných 17 pacientov a službukonajúci personál,“

uviedla hovorkyňa Rooseveltovej nemocnice Ružena Maťašeje.

Približne hodinový zásah prečkali ohrození ľudia v bezpečí v evakuačnom autobuse, ktorý zabezpečil Hasičský a záchranný zbor SR.

„Veľmi pekne ďakujeme hasičom aj Policajnému zboru za pomoc a podporu Pacienti celú situáciu zvládli bez väčších problémov a na ich liečebný proces nemala väčší dopad. Ďakujeme službukonajúcej lekárke, sestrám a sanitárke za profesionálne zvládnutie situácie a ľudskú i odbornú podporu pacientom,“

dodala Maťašeje.

Zásahové zložky, našťastie, žiadnu bombu v objekte nenašli. Telefonické oznámenie bolo len poplašnou správou. Pacienti sa tak bezpečne vrátili na svoje lôžka a personál na pracovisko.

Okrem toho, že šírenie poplašnej správy je trestný čin a páchateľ zaň s vysokou pravdepodobnosťou ponesie zodpovednosť, takéto konanie voči nemocnici a najmä pacientom je nezodpovedné a neohľaduplné. Polícia pátra po volajúcom.

Zdroj: Rooseveltova nemocnica  , Foto: TV JOJ a ilustračné