Polícia varuje: Unavený vodič a auto na streche

Krimi
0 /

Polícia v Banskej Bystrici v nedeľu riešila dopravnú nehodu, ktorej príčinou bola únava. 62-ročný vodič osobného auta z dôvodu únavy zišiel mimo cesty, nabehol na začiatok zvodidiel, následkom čoho sa auto prevrátilo na strechu.

Vodiča po nehode našťastie len jednorazovo ošetrili a jeho spolujazdkyňa sa nezranila. No nie vždy tieto nehody končia len takýmito následkami.

„Väčšina ľudí vie, ako je nebezpečné riadiť auto pod vplyvom alkoholu, ale neuvedomuje si, že riadenie pri ospalosti a únave môže mať rovnako fatálne dôsledky. Unavený vodič za volantom sa chová a reaguje rovnako ako vodič, ktorý má v krvi približne jedno promile alkoholu. Jeho počínanie je rovnako nezodpovedné, ako keby sadal za volant opitý,“

upozorňuje banskobystrická polícia na svojom Facebooku.

Pri prvých náznakoch únavy by mal vodič okamžite zastaviť. Pár sekúnd, počas ktorých človek za volantom úplne vypne, môže mať katastrofálne následky, ktoré si vodič a spolucestujúci môžu niesť po zvyšok života. Unavený vodič má zníženú pozornosť, neskoro reaguje a má tiež zhoršenú koordináciu pohybov.

Najúčinnejším opatrením je uvedomenie si tohto rizika – teda zastaviť, oddýchnuť si a nabrať nové sily!

Zdroj: KR PZ BB, Foto: policajné