Polícia pátra po mladíkovi, ktorý nožom zaútočil na mladú ženu v centre Banskej Bystrice

Krimi
0 /

Napriek sychravému novembrovému počasiu bolo v nedeľu popoludní v centre mesta pod Urpínom poriadne horúco. Mladík s nožom znenazdajky zaútočil na mladú ženu a vážne ju zranil na krku.

Pátranie po útočníkovi s nožom

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová k prípadu uviedla:

„V nedeľu krátko popoludní došlo na jednej z bočných ulíc Námestia SNP v Banskej Bystrici k útoku na mladú ženu. Útočník zaútočil priamo na životne dôležitý orgán, čo si vyžiadalo jej okamžitý prevoz do nemocnice a operačný zákrok. Polícia v danej chvíli robí všetko preto, aby sa čo najskôr podarilo útočníka zadržať. Poznáme už jeho totožnosť a ďalšie informácie poskytneme neskôr.“

V nedeľu večer už banskobysrická polícia na svojej facebookovej stránke zverejnila mladíkovu fotografiu s textom:

„Tohto 22 – ročného Banskobystričana hľadá polícia od chvíle kedy mal s nožom v ruke zaútočiť na mladú ženu, a to priamo v centre Banskej Bystrice. Je podozrivý z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

Polícia prosí občanov, ktorí by vedeli k hľadanému mužovi poskytnúť akékoľvek bližšie informácie, aby tieto oznámili na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom telefónnom čísle 158. Informácie je možné poskytnúť aj na oficiálnej stránke polície Banskobystrického kraja, na sociálnej sieti Facebook.

Úkonmi, ktoré polícia do týchto chvíľ vykonala bolo okrem iného zistené, že hľadaný môže mať psychické problémy a jeho konanie môže byť nevyspytateľné. Polícia na prípade intenzívne pracuje, no aj napriek tomu Vás žiadame o zvýšenú opatrnosť. Každú dôležitú a zásadnú informáciu Vám budeme poskytovať, keď to procesná situácia umožní.“

Zrejme išlo o plánovaný útok na dievčinu

Podľa TV Markíza sa mladé dievča aj s rodičmi práve vracalo z cirkevného zhromaždenia. Za nimi kráčal mladý muž, ktorý sa náhle rozbehol k dievčine s nožom v ruke a bodol ju do krku.

Tú krvácajúcu ratovali okoloidúci ľudia a po príchode zdravotníkov ju  záchranári s vážnymi poraneniami previezli do Rooseveltovej nemocnice, kde ju museli okamžite operovať. Podľa informácií TV JOJ je dievča mimo ohrozenia života.

Útočníkom je  22 – ročný Peter, ktorý poznal Ľudmilu. Zachytili ho priemyselné kamery, keď kráčal pár metrov za dievčinou. Tesne pod námestím sa za ňou rozbehol. V prvom momente na to nedokázali zareagovať ani rodičia Ľudmily, navyše jej otec je nevidiaci.

Motív konania útočníka je zatiaľ neznámy. Ľudmilu údajne už dlhšie obťažoval, mal mať aj problémy s drogami. Vyzerá to tak, že útok mal premyslený.

POlícia pokračuje v pátraní po útočníkovi. V Banskej Bystrici boli posilnené hliadky, aby sa zabezpečila ochrana obyvateľov a návštevníkov mesta!

Zdroj: (tom) a KR PZ SR, Foto: TV Markíza, policajné a ilustračné