Polícia v Banskobystrickom kraji pri piatkovej osobitnej kontrole odhalila 308 priestupkov

Krimi
10 /

Počas policajnej akcie, ktorá sa konala v piatok 7. septembra 2018 v čase od 14:00 do 19:00 hodiny, dopravní a poriadkoví policajti zistili 308 priestupkov. Je to opäť viac porušení zákona, ako pri  kontrolách prebiehajúcich minulé týždne

Osobitná kontrola prebiehala v celom Banskobystrickom kraji a jej cieľom bolo zlepšiť bezpečnostnú situáciu na teritóriu všetkých okresov a pozitívne ovplyvniť disciplínu účastníkov cestnej premávky  a vývoj dopravnej nehodovosti. Do celokrajskej kontroly sa zapojili okrem policajtov z dopravnej polície aj policajti poriadkovej polície a policajti železničnej polície, spolu 118 policajtov.

„Policajti sa pri kontrole zamerali najmä na porušovanie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom, na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti, na požívanie alkoholu vodičmi pred jazdou a kontrolovali aj technický stav vozidiel,“

uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Počas osobitnej kontroly policajti zistili najviac priestupkov za rýchlosť 137, 39 za pásy,  28 za technický stav vozidla, 25 za jazdu bez osvetlenia, 14 za používanie telefónneho prístroja a dva priestupky za nesprávne predchádzanie.

U dvoch cyklistov bol zistený alkohol a priestupku sa dopustili aj štyria chodci. Policajti v niektorých prípadoch museli zadržať vodičské preukazy a osvedčenie o evidencii vozidla.

 

Zdroj: KR PZ BB, Foto: policajné