FOTO: Zlodeji benzínu na Magurskej ulici prichytení pri čine

Krimi
1 /

Vďaka všímavému občanovi sa príslušníkom mestskej polície v utorok 4. augusta 2020 približne okolo 3:00 hod. nad ránom podarilo prichytiť pri čine dvoch zlodejov, ktorí kradli benzín zo zaparkovaného vozidla zn. Škoda na parkovisku v Sásovej tak, že odspodu prederavili palivovú nádrž a vytekajúci benzín chytali do plastových fliaš.

Oznamovateľ si všimol podozrivé správanie osôb, ktoré sa pohybovali okolo zaparkovaného vozidla. Po príchode na miesto činu príslušníci mestskej polície zistili podozrenie zo spáchania trestného činu poškodzovania cudzej veci a krádež benzínu z uvedeného vozidla.

Mestská polícia v Banskej Bystrici k spôsobu prevedenia krádeže benzínu uviedla:

„Pod týmto vozidlom sa nachádzala plastová fľaša, do ktorej vytekal benzín. Podozrivé osoby boli v tom čase schované vo svojom vozidle značky Citroën, z ktorého bolo cítiť benzín. Príslušníci mestskej polície podozrivé osoby stotožnili.“

Jednalo sa o dvoch mužov z Jelšavy (46  a 27- ročného). V ich vozidle sa nachádzali bandasky benzínu, kladivo, šroubovák, klin a iné rôzne náradie na páchanie trestnej činnosti. Vec si prevzala na ďalšie riešenie privolaná hliadka PZ na mieste.

Touto cestou sa chcú banskobystrickí mestskí policajti  poďakovať všetkým občanom, ktorým nie je dianie v okolí ľahostajné a pomáhajú pri odhaľovaní páchateľov.

Zdroj: MsP BB, Foto: policajné