FOTO: Tragickú nehodu v Banskej Bystrici neprežil 26-ročný vodič, spolujazdkyňa mimo auta

Krimi
0 /

Banskobystrická polícia informuje o tragickej dopravnej nehode, ku ktorej došlo vo štvrtok v skorých ranných hodinách na Moskovskej ulici v smere od Kyjevského námestia na Poľnú ulicu. Vyžiadala si život mladého muža za volantom auta. Spolujazdkyňu, ktorá skončila na vozovke, previezli v bezvedomí do Rooseveltovej nemocnice.

Záchranným zložkám, ktoré privolali na miesto nehody, sa naskytol  hrozivý pohľad… Vo štvrtok skoro ráno našli na ceste pri vraku zdemolovaného osobného auta VW Golf ležať bezvládne telo 38-ročnej ženy a vo vozidle zakliesneného 26-ročného vodiča.

„Vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a spôsob jazdy svojim schopnostiam, pravou časťou auta zišiel z cesty a narazil do stĺpa. Ženu v bezvedomí previezli do nemocnice, ale mladému mužovi už pomôcť nedokázali,“

uvádza polícia v Banskej Bystrici na sociálnej sieti.

Na mieste bol prítomný znalec z odboru cestnej dopravy, aj súdny lekár. Príčiny a všetky ďalšie okolnosti ako k dopravnej nehode došlo, sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Jednou z dôležitých informácií, ktoré polícia dostala od súdneho lekára, je potvrdenie prítomnosti alkoholu v krvi vodiča. Pri súdnej pitve bolo zistené, že v čase nehody mal 26-ročný muž v krvi viac ako 2 promile alkoholu….

Zdroj: KR PZ BB, Foto: policajné