FOTO: Banskobystrickí kriminalisti zasahovali v uliciach mesta proti drogám

Krimi
0 /

Podvečer koncom minulého týždňa uskutočnili  kriminalisti z Banskej Bystrice rozsiahlu akciu zameranú prioritne na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti. Spolu s nimi vyrazili do ulíc mesta pod Urpínom aj policajti obvodných oddelení z Banskej Bystrice, PMJ, ODI, KDI a príslušníci Finančnej správy so služobnými psami.

Počas tejto akcie odhalili dvoch mužov vo veku 36 a 30 rokov, u ktorých bola zaistená sušina rastlinného pôvodu a zatavená striekačka s neznámou kryštalickou látkou béžovej farby, ktoré putovali na expertízu.

„O niečo neskôr policajti zastavili vozidlo, v ktorom sa nachádzali dvaja muži vo veku 38 a 45 rokov. Vo vozidle bola zaistená škatuľka s papierovými skladačkami neznámeho pôvodu. Expertíza potvrdila, že išlo o heroín,“

uvádza Krajské riaditeľstvo PZ na sociálnej sieti.

Zadržaní muži boli obvinení z drogovej trestnej činnosti a vyšetrovateľ spracoval podnet na ich vzatie do väzby, čomu sudca vyhovel.

Okrem toho policajti  zastavili dvoch vodičov, ktorí sa podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Obaja prišli o vodičský preukaz! Jeden z nich nafúkal až 1,65 promile a čelí obvineniu z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Policajti zastavili aj vodiča, ktorý sa  podrobil toxikologickému vyšetreniu, s pozitívnym výsledkom na metamfetamín a THC.

Výsledky policajného zásahu v uliciach Banskej Bystrice ukazujú, že drogová trestná činnosť si naďalej vyžaduje  pozornosť mužov zákona a táto akcia určite nebola posledná.

Zdroj: KR PZ BB, Foto: policajné