Bystrický podvodník s mobilmi skončil v rukách polície

Krimi
2 /

Podvodníci skúšajú na dôverčivých ľuďoch rôzne triky, ako ich obrať o peniaze. Svedčí o tom aj posledný prípad z Banskej Bystrice.

Vyšetrovateľ banskobystrickej polície  obvinil z pokračovacieho prečinu podvodu 25 – ročného muža z mesta pod Urpínom. V júli 2018 sa nakontaktoval na poškodeného muža z Tureckej s ponukou mobilných telefónov značky Samsung GalaxyS9 a S9+, za polovičné ceny priamo od výrobcu, ktoré mali byť riadne zabalené aj s certifikátom.

Na základe takto lákavej a veľmi výhodnej ponuky si poškodený objednal 2 mobilné telefóny za 660 eur. Na ďalší deň sa stretli a obvinený si osobne prevzal peniaze s tým, že mu na druhý deň mobilné telefóny prinesie.

„Termín odovzdania mobilných telefónov obvinený predlžoval rôznymi výhovorkami, pričom poškodenému poslal printscreen platby z účtu s tým, že mu vracia sumu vo výške 330 eur, ako platbu za jeden telefón, ale poškodenému žiadna suma na účet neprišla,“

uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Približne po mesiaci podvodník takýmto istým spôsobom podviedol ďalšieho muža z Banskej Bystrice. Tento si objednal 7 mobilných telefónov za sumu 2310 eur. Ani jemu žiadne vrátené peniaze na účet neprišli a obvinený s ním prestal komunikovať. Vopred naplánovaným podvodným spôsobom uviedol poškodených do omylu a „zarobil“ 2970 eur.

Za takýto prečin, pri ktorom bola spôsobená väčšia škoda, hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Zdroj: KR PZ BB, Foto: ilustračné