CINEMAX BB po miernom uvoľnení opatrení od štvrtka opäť otvára svoje brány

Kino
0 /

Vo štvrtok 13. januára 2022 otvára svoje brány banskobystrické  multikino CINEMAX BB. Aj po uvoľnení opatrení je potrebné v priestoroch kina dodržiavať platné nariadenia ÚVZ SR.

Okrem už skôr odohraných filmov Duna, Eternalis, Francúzska depeša, King Richard, Klan Gucci, Posledná noc v Soho, Rodina Adamsovcov 2, Ron má chybu a Źelanie pre Ježiška ponúka CINEMAX BB premiéru nórskej fantasy rozprávky Tri oriešky pre Popolušku.  Cez víkend to bude predpremiéra nového filmu Spider-Man: Bez domova.

TRI ORIEŠKY PRE POPOLUŠKU od štvrtka 13. januára

Fantasy rozprávka, Nórsko 87 minút. Popoluška po smrti svojho otca žije s krutou macochou a rozmaznanou nevlastnou sestrou Dorou, ktoré sa k nej správajú ako k slúžke. Pri jednej zo svojich každodenných prechádzok po lese narazí na skupinu lovcov a odplaší im zvieratá, na ktoré poľujú. Je medzi nimi aj mladý princ, od ktorého sa očakáva, že si na najbližšom kráľovskom bále vyberie nevestu.

Popoluška nie je medzi pozvanými, ale keďže sa jej princ páči, rozhodne sa zobrať osud do svojich rúk a zabojovať oňho. Podarí sa jej s pomocou troch zázračných orieškov nájsť šťastie a pravú lásku?

SPIDER-MAN: BEZ DOMOVAPredpremiéra v sobotu 15. januára a v nedeľu 16. januára

Akčný sci-fi film, USA 148 minút. Po prvýkrát v histórii Spider-Mana je odhalená aj jeho totožnosť. Náš priateľský, susedský hrdina už nedokáže oddeliť svoj bežný život od riskantného života superhrdinu. Keď Spider-Man požiada o pomoc Doctora Strangea, ani netuší aký nebezpečný chaos spôsobí. Prinúti ho sa zamyslieť, čo skutočne znamená byť Spider-Manom.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Milí filmoví fanúšikovia!

CINEMAX BB ďakuje návštevníkom, že dodržujú všetky protipandemické opatrenia. Vďaka tomu môžu byť kiná otvorené a ponúkať svojim filmovým fanúšikom maximálne filmové zážitky.

Vstup a pobyt v banskobystrickom multikine umožňuje CINEMAX BB len s prekrytím horných dýchacích ciest RESPIRÁTOROM a len OSOBÁM V REŽIME OP v zmysle aktuálne platného nariadenia a VYHLÁŠKY ÚVZ SR.

(1) Za osobu v režime očkovaná alebo prekonala ochorenie COVID-19 (ďalej len „režim OP“) sa na účely tejto vyhlášky považuje:

  1. a) osoba kompletne očkovaná,
  2. b) osoba, ktorá má kontraindikáciu očkovania proti ochoreniu COVID-19 v zmysle odborného usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky vo veci kontraindikácie očkovania proti ochoreniu COVID19 (ďalej len „odborné usmernenie MZ SR) a zároveň je schopná sa preukázať
  3. certifikátom o výnimke z očkovania podľa odborného usmernenia MZ SR, ktorý je v prílohe,
  4. negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu,
  5. c) osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

(2) Za kompletne očkovanú osobu sa na účely tejto vyhlášky považuje:

  1. a) osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky, alebo
  2. b) osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky, alebo
  3. c) osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID19, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky, alebo
  4. d) osoba do 12 rokov a dvoch mesiacov veku.

(3) Osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami sa rozumie osoba, ktorá vie uvedenú skutočnosť preukázať na základe pozitívneho výsledku RT-PCR testu; u detí do 12 rokov aj na základe potvrdenia od všeobecného lekára pre deti a dorast dieťaťa vydaného na základe pozitívneho antigénového testu vykonanom v mobilnom očkovacom mieste, vydaného do 15. novembra 2021.

(4) Ak táto vyhláška stanovuje povinnosť preukázať sa potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19, potvrdením o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19 alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, je uvedené potvrdenie možné nahradiť digitálnym COVID preukazom EÚ, ak je vydaný; v opačnom prípade je potrebné tieto skutočnosti preukazovať dokladom, z ktorého je určiteľná identita preukazujúcej sa osoby.

Upozorňujeme, že od 19. januára 2022 podľa aktuálneho vládneho rozhodnutia sa opätovne menia protipandemické opatrenia.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné