Víťazné zápasy Podkoníc i Rakytoviec, ktoré si poistili 2. miesto + HLASY

0 /

V nedeľu sa predstavili v 23. kole tretej futbalovej ligy Podkonice a Rakytovce na ihriskách súperov. Obe naše mužstvá z banskobystrického okresu vyhrali. Podkoničania v Kalinove 4:1 a Rakytovčania v Novej Bani nad Žarnovicou 1:0.

Zápas na ihrisku v Novej Bani, kde pôsobí celý klub s názvom MFK Žarnovica priniesol zaujímavý futbal. Už v 5. minúte po napádaní rozohrávky vybojoval loptu hráč FK Rakytovce Vavák, tá sa dostala k Bobrovskému, no ten ju trafil priamo do brankára Repiského. V 11. minúte zakombinovali domáci Výbošťok s Ladjim a strela druhého menovaného letela tesne vedľa bránky. V 35. minúte sa na ľavej strane dostal k odrazenej lopte Bobrovský, naviedol ju na stred a jeho prudkú prízemnú strelu vyrazil gólman domácich na roh.

Vstup do druhého polčasu patril žarnovickým futbalistom, v 47. minúte napriahol spoza pokutového územia Ladji a brankár Krejčí sa musel po lopte naťahovať a dokázal ju vyraziť. V 54. minúte si pred šestnástkou vymenil Bobrovský loptu s Marchukom a ocitol sa sám pred brankárom, ktorý však v páde dokázal zabrániť lopte dostať sa do sieti. Potom sa šikovne uvoľnil pred pokutovým územím Rakytoviec Dao Ismael a lopta po jeho strele skončila tesne vedľa. O minúte neskôr domáci podnikli rýchlu brejkovú akciu a po strele Dao Ismaela a následnom teči skončila lopta na brvne. Rozhodujúci okamih prišiel desať minút pred koncom stretnutia, hostia predviedli peknú rýchlu akciu, Marchuk si narazil ešte pred pokutovým územím loptu s Konderom a presnou strelou rozhodol o tom, že tri body poputujú do Rakytoviec – 0:1.

HLASY PO ZÁPASE:

Peter Venglarčík, tréner FK Rakytovce: „Na výbornom trávniku v Novej Bani sa odohrával jeden výborný zápas z obidvoch strán. Pre mňa je prekvapenie, že súper s takýmito hráčmi a takouto hrou je na predposlednom mieste tabuľky, ale asi ich dobehli jesenné výsledky, pretože teraz ide o mužstvo veľmi silné, konsolidované a organizované. Myslím si, že o ten gól sme boli lepší. Zaimprovizovali sme so zostavou, chýbal nám dnes hlavne z hľadiska organizácie hry Jano Sojka. Dokázali sme sa s tým vyrovnať, takže sme zvládli ťažký súboj. Snažíme sa stále nájsť nejaký recept na to, aby sme zlepšili náš výkon. Výsledky sú fajn, ale výkon stále nie je pre nás adekvátny tomu, čo vieme podať. Avšak aby sme neboli neskromní, toto je situácia lepšia pre nás, pretože keď výkon nie je podľa predstáv a vyhrá sa, tak to je stav, ktorý nás teší. Opäť rozhodla húževnatosť, nasadenie, niektorí hráči išli na dno svojich možností. Striedali sme hráčov kvôli kŕčom. Toto sú veci, ktoré mám rád, pretože sa moji zverenci dokážu odovzdať pre prospech celého mužstva. Teším sa z toho, že sa presadil gólovo Vlad Marchuk, ktorý ma za sebou ťažšie obdobie, hlavne mentálne, keď po dobrých výkonoch bol v útlme. Ja verím, že tento gól ho trošku nakopne, naštartuje a zdvihne jeho výkonnosť vyššie. Dnes všetci hráči od brankára Krečího, ktorý zneškodnil pár šancí súpera, až po útočníka na hrote Jara Vaváka vrátane striedajúcich hráčov, zabrali, bolo z nás cítiť súdržnosť a to, že chceme uspieť. Toto je pre nás podstatné a takto budeme ďalej pokračovať. Keď to nepôjde kombinačne a technický, tak to pôjde srdcom a bojovnosťou. V Čadci budeme chcieť nadviazať na tento výsledok.“

Vlad Marchuk, autor víťazného gólu: „Určite pre nás dôležité tri body, bol to ťažký zápas a hlavne fyzický náročný. Vyvíjal sa tak, že opäť sme v úvode mohli dať rýchly gól. Bohužiaľ, to sa nám nepodarilo a preto sme sa museli o výsledok biť až dokonca. Boli sme presvedčení, že to zvládneme a dotiahneme do úspešného konca. Hodnotím to ako tímový úspech a sú to pre nás veľmi dôležité body. Čo sa týka gólu, som konečne rád, že som sa presadil. Akcia to bola pekná, dokázali sme preniesť hru z jednej strany na druhú. Útočník to dobre sklepol a ja som si to narazil so záložníkom, potom prišla strela spoza šestnástky a bol to v podstate gól celého mužstva.“

(fb FK Rakytovce + cb úprava)

MFK Žarnovica – FK Rakytovce 0:1 (0:0)

Gól: 80. Marchuk. Rozhodoval: Šašváry. ŽK: Hounlete – Jovančević, Griglak, Vávro. Diváci: 200.

Zostava + striedania Rakytovce: Krejčí – Vávro (56. Gaško), Majling (90. Šteiniger), Griglak, Kohút – Konder, Jovančević – Marchuk (80. Pollák), Bobrovský (63. Neušel), Iseni (61. Bekö) – Vavák

—————————————————————————————————————————-

V Kalinove hrali Podkonice v nedeľu za krásneho a možno povedať letného počasia na skvele pripravenom trávniku. Síce do zápasu vstúpili aktívnejšie hráči nášho tímu z banskobystrického okresu, do nebezpečnejších situácii pred bránkou súpera sa dostávali domáci. V 5. min. z vnútra pokutového územia z pravej strany krížnou strelou domáci Keszi len tesne minul Gábrišovu svätyňu. Už o minútu neskôr sa na Gábriša rútili Keszi s Fajčíkom, ale hosťujúci brankár nedovolil Keszimi otvoriť skóre. Na opačnej strane  sa do dobrej príležitosti dostal Portugalyan, ale jeho strelu vyrazil domáci gólman pred seba a následná dorážka Kostúra mierila nad brvno. Neskôr musel zabrániť gólu v sieti hostí pohotovým zákrokom Solivaj, keď stihol v páde odkopnúť loptu na roh pred dobiedzajúcim útočníkom Kalinova po centri sprava. V 18. min. podkonický Gajan vysunul Kostúra, ale jeho obstrel mieril tesne vedľa. Úvodný gól zápasu videli diváci v 23. min., keď najskôr domáci brankár Rusnák vyrazil strelu Kostúra, lopta sa dostala ku Gajanovi a ten krížnou strelou sprava otvoril skóre zápasu – 0:1. Nasledovala krátka prestávka na osvieženie hráčov, počas ktorej si kanonier Sedliak prezul kopačky a jeho one man šou sa mohla začať. V 27. min. ho Portugalyan vysunul na ľavej strane, kde si prevzal loptu a zamieril si to krížom cez celé pokutové územie, obišiel aj brankára a pohodlne skóroval – 0:2. O tri minúty neskôr zužitkoval prihrávku tentokrát Kostúra a krížnou strelou nedal šancu Rusnákovi – 0:3.  V 39. min. v dobrej pozícii na šestnástke po prihrávke Kostúra tesne vedľa bránky mieril Gajan. Hetrik dokonal Martin Sedliak v 44. min., prijal prihrávku Portugalyana a krížnou strelou prekonal domáceho gólmana – 0:4. Rezultát prvého polčasu bol krutý pre domácich, ktorí v úvode mohli pokojne viesť o dva góly, ale postupom času sa stávali až bezradnými v obrane.

V úvode druhého polčasu mohol zvýšiť skóre striedajúci Lichý po centri Dlhoša, ale jeho strela išla tesne nad brvno. V 54. min. sa napokon tešili z gólu aj Kalinovčania, keď si na priamy kop z ľavej strany najvyššie vyskočil Segeš a bolo 1:4. Domáci pomýšľali ešte na zdramatizovanie zápasu, ale museli by byť ostražití aj v zadných radoch. V 66. min. Rajčok centrom z pravej strany našiel na päťke dobre postaveného Kostúrika, no jeho gólovú hlavičku pohotovo vytlačil na brvno Rusnák. V 70. min. mohlo Kalinovo znížiť po rohu, ktorý usmernil do bránky jeden z jeho hráčov, ale Solivajs na čiare pohotovo loptu odkopol do bezpečia. Vzruch na oboch stranách priniesla 79. minúta. Najskôr hosťujúci Koreň zachytil nepresnú rozohrávku obrany súpera a rútil sa na Rusnáka, žiaľ  jeho strela bola málo razantná a mierila presne do rúk gólmana. Z protiútoku z pravej strany centroval Keszi, ale hlavička Kotáka tesne minula Gábrišovú svätyňu. V závere zápasu už Podkoničania kontrolovali vývoj a z Kalinova si odvážajú zaslúžené tri body.

Tréner Podkoníc Patrik Gábriš: „Dnes nás čakal ťažký zápas v Kalinove, ktorý sme potrebovali vyhrať a na ktorý sme sa kvalitne pripravovali celý týždeň. Prvý polčas sme odohrali ako z partesu, aj keď mal súper dve vyložené šance, ktoré sme ustáli. A my sme dali 4 góly po pekných akciách, no mohlo byť ich ešte viacej. Na druhý polčas sme si v kabíne povedali, že musíme ustáť prvých 15 minút, čo sa nám nepodarilo. Dostali sme podľa mňa lacný gól zase zo štandardnej situácie, ale potom sa zápas dohrával. Mali sme aj my šance a mali ich aj súper, ale už sa nič nezmenilo… Osobne si myslím, že nikto nečakal, že vyhráme v Kalinove polčas 0:4, ale ´Sedlo´ to dnes zobral do svojich rúk a klobúk dole pred ním, že dal 3 góly za polčas a išiel následne dole, aby si oddýchol na stredu. Ďakujem aj fanúšikom, ktorí merali cestu do Kalinova a my sme sa im odvďačili výhrou. V stredu nás čaká ďalší zápas v Žarnovici a tiež ich tam chcem pozvať, aby nám pomohli takisto odtiaľ doniesť domov body.“

Strelec troch gólov Podkoníc Martin Sedliak: „Po Bánovej nás čakal ťažký zápas v Kalinove. Vedeli sme, že body sa tam zbierajú ťažko. Krásny areál zaručoval výborný futbal, ktorý sa určite páčil aj ľuďom. Prvý polčas po kolektívnom výkone rozhodol celý zápas, za čo sme šťastní! Ešte máme pred sebou sedem ťažkých kôl, ktoré musíme vyhrať! Ďakujem skvelým fanúšikom, ktorí si našli cestu na zápas.“

(mrp + cb úprava)

TJ Baník Kalinovo – FK Podkonice 1:4 (0:4)

Góly: 54. Segeč – 23. Gajan, 27., 30. a 44. M. Sedliak. Rozhodoval: Hraško. ŽK: Segeč, Rusnák – Čilík. Diváci: 300.

Zostava + striedania Podkonice: Gábriš – Turňa, Martinec (46. Lichý), Dlhoš, Solivajs – Koreň, Kubina (46. Rajčok) – M. Sedliak (46. Jiang), Gajan, Portugalyan  (74. Čilík) – Kostúr (60. Kostúrik)

Ostatné výsledky: Krásno n. Kys. – Lip. Štiavnica 4:0, Fiľakovo – Martin 2:2, Bánová – Kováčová 2:0, Lučenec – R. Sobota 1:2, Lip. Hrádok – Čadca 3:0, D. Kubín – Oravské Veselé 0:0.

PROGRAM:

Oba naše tímy sa najbližšie predstavia v predohrávanom 29. kole na ihriskách súperov. V stredu 18. mája o 17.30 hodine sa Rakytovce predstavia v Čadci a Podkonice nastúpia v Novej Bani na svoj duel proti Žarnovici.

1. D. Kubín 55b, 2. RAKYTOVCE 50b, 3. Martin 47b, 4. Bánová 41b, 5. Oravské Veselé 41b, 6. Lučenec 38b, 7. Fiľakovo 36b, 8. PODKONICE 35b, 9. Kalinovo 32b, 10. Kováčová 27b, 11. Lip. Hrádok 26b, 12. R. Sobota 26b, 13. Krásno n. Kys. 24b, 14. Lip. Štiavnica 18b, 15. Žarnovica 16b, 16. Čadca 9b.

Autor: (job)