Rakytovce získali cenný bod v Rimavskej Sobote a dnes majú nového trénera + HLASY

5 /

V stredu večer sa predohrávalo 5. kolo tretej futbalovej ligy – stred a naše Rakytovce sa predstavili v Rimavskej Sobote. Po remíze 2:2 získali do tabuľky cenný bod. V sobotu hostia doma ďalší silný celok tejto súťaže MŠK Novohrad Lučenec už pod taktovkou nového hlavného kormidelníka Petra Venglarčíka…

Domáci vleteli do zápasu ako uragán, už v 4. minúte po prihrávke Nagya pálil z dobrej pozície nad bránu Juhász. O minútu neskôr už viedli, keď sa v pokutovom území presadil Šulek, strelou z otočky rozvlnil sieť – 1:0. V 23. minúte zamestnal brankára Vaníka opäť Nagy, no jeho strelu gólman hostí vyrazil. Rakytovce ožili po polhodine hry a dokázali vyrovnať. Po rohovom kope sa lopta dostala ku Kohútovi, ktorý ju poslal pred bránku a tam ju Gašpar hlavou poslal medzi žrde – 1:1. Náš celok začal mať viac z hry, no boli to opäť domáci, ktorí pohrozili v 40. minúte. Najskôr Vasylynets našiel Mičudu, jeho strelu Vaník kryl a tak isto si poradil aj s ďalšou nebezpečnou koncovkou Vasilka.

Aj druhý polčas začali lepšie futbalisti Rimavskej Soboty. Po dlhej lopte a nedorozumeniu v zadných radoch Rakytoviec Paparyha pohodlne dopravil loptu do prázdnej bránky – 2:1. V 59. minúte poľahky prešiel po ľavej strane Vasylynets, no Vaník jeho strelu vyrazil na roh, po ktorom mal dobrú šancu Boháčik, ten hlavičkoval vedľa. V 72. minúte po centri nášho Kollátiho a hlavičke Gašpara lopta pristála na hornej sieti domácej bránky. Rakytovce sa napokon dočkali vyrovnania v 89. minúte. Po rohovom kope loptu podbehol domáci brankár a Gašpar ju poslal hlavou do odkrytej časti. Rakytovce mohli dokonca získať všetky tri body, keď od pol ihriska prenikol s loptou Hudek, žiaľ jeho strele spoza pokutového územia chýbali centimetre, lopta skončila tesne nad brvnom.

Po zápase bystricoviny.sk oslovili trénera Rakytoviec Daniela Vernarského, ktorý hodnotil duel nasledovne:

„Domáci na nás na začiatku vybehli veľmi aktívne. Aj napriek tomu, že som na to upozorňoval, nezachytili sme úvod a po našom nedôraze sme inkasovali veľmi rýchlo gól. Domácich to ešte viac nabudilo a pokračovali v nasadení a aktivite. V polovici polčasu sa hra vyrovnala a začali sme mať loptu viac pod kontrolou, no do nebezpečných situácii sme sa nedokázali dostať. Našťastie sme sa po štandardnej situácii dočkali vyrovnania. Hráčov som cez polčas nabádal, aby sme sa sústredili na začiatok polčasu, že domáci v takom nasadení nevydržia a my sa pokúsime neskôr zápas rozhodnúť v náš prospech, avšak opäť sme na začiatku vyrobili nedorozumenie a súper do prázdnej bránky skóroval. V záver zápasu sa nám podarilo opäť po rohovom kope vyrovnať a myslím si, že remíza je spravodlivá. Herné nám zápas nevyšiel, no chlapcom slúži ku cti, že sa i napriek nepriaznivému vývoju nevzdávali a snažili sa o vyrovnanie, čo sa aj podarilo.“

Brankár Rakytoviec Ján Vaník vo videu pre oficiálnu facebookovú stránku klubu vravel:

„Škoda tých nedorozumení pri našich góloch na začiatku prvého i druhého polčasu. Za stavu 2:1 sme sa snažili dostať hru hore, ale príliš nám to nešlo. Mali sme tam pár šancí, no končilo to u ich brankára. Nakoniec zlatý ´Gapo´ ukázal srdce, zobral to na svoje plecia vrátane i mojej chyby pri jednom góle a všetko napravil tak, aby sme si mohli odniesť aspoň bodík. Mňa mrzí táto remíza, lebo máme mužstvo na to, aby sme v Rimavskej Sobote vyhrali. Ideme ďalej, hostíme v sobotu doma Lučenec a verím, že v tomto zápase ukážeme aký silný kolektív sme a pokúsime sa vyhrať.“

Vo štvrtok popoludní oficiálna facebooková stránka FK Rakytovce informovala o zmene na pozícii hlavného trénera nasledovne:

„Len štyri ligové zápasy a dva pohárové trvala cesta trénera Daniela Vernarského v pozícii hlavného kormidelníka nášho mužstva. K dnešnému dňu ho strieda na tejto pozícii Peter Venglarčík, ktorému v kruhoch bystrického futbalu nik nepovie inak ako „Vengloš“. Táto zmena má pomôcť mužstvo nakopnúť a dostať nový impulz v hre. Daniel dostal od klubu ponuku na inú funkciu a veríme, že bude pokračovať. Každopádne za hoci len krátke obdobie je mu potrebné poďakovať za prácu pri kormidle nášho A – mužstva.“

Fakty o zápase:

MŠK Rimavská Sobota – FK Rakytovce 2:2 (1:1)
Góly: 4. Šulek, 47. Paparyha – 31. a 89. Gašpar. Rozhodoval: Kuteľ. ŽK: Kamendy, Boháčik – Veselovský, Solivajs. Diváci: 200.

Zostava RAKY: Vaník – Solivajs (76. Riška), Straka, Gašpar, Pšida (82. Hudek) – Konder, Veselovský (61. Bača), Kohút – Kolláti, Debnár, Hrudkay (46. Telúch)

Ostatné výsledky: Bánová – Zvolen 2:0, Námestovo – Lip. Hrádok 1:1, Kalinovo – Čadca 1:0, Martin – Kováčová 4:1, Fiľakovo – Oravské Veselé 0:0, Lip. Štiavnica – Žarnovica 5:0, Lučenec – Krásno n. Kys. 0:0.

Program:

tretej futbalovej lige sa najbližšie už v riadnom štvrtom kole predstavia Rakytovčania doma, konkrétne v sobotu 24. augusta o 16.00 hodine, kedy hostia Lučenec.

1. Martin 10b, 2. Lip. Hrádok 10b, 3. Kalinovo 10b, 4. Bánová 9b, 5. Fiľakovo 7b, 6. Oravské Veselé 7b, 7. Lučenec 7b, 8. Kováčová 6b, 9. Zvolen 6b, 10. Lip. Štiavnica 4b, 11. Námestovo 4b, 12. Čadca 3b, 13. RAKYTOVCE 2b, 14. Krásno n. Kys. 2b, 15. R. Sobota 1b, 16. Žarnovica 1b.

Autor: (bl), Foto: ilustračné