Rakytovce preskočili Kalinovo a sú druhé, Podkonice vyhrali už bez trénera Jobka + HLASY

4 /

Cez víkend odohrali zápasy 11. kola tretej futbalovej ligy naše dva tímy z banskobystrického okresu na ihriskách súperov a darilo sa im. V sobotu Podkonice cestovali do Liptovského Hrádku bez trénera Jobka, ktorý v klube skončil, no a vyhrali tam 5:0. Rakytovce hrali v nedeľu z pozície tretieho celku u druhého mužstva v Kalinove a zvíťazili 1:0, čím súpera preskočili v tabuľke.

Úvod zápasu medzi druhým Kalinovom a tretími Rakytovcami sa niesol v znamení štandardných situácii. Na začiatku piatej minúty to skúšal z priameho kopu náš Kohút, no brankár Rusnák jeho strelu vytlačil na roh. Na domácej strane to skúšal z uhla, takisto po priamom kope, Cibula, no i gólman Krejčí si z jeho pokusom poradil a loptu vytlačil na roh. V 19. minúte chybnú rozohrávku brankára Kalinova zachytil Sojka, avšak lopta po jeho strele letela tesne nad brvnom. To už nehral za náš tím zranený útočník Starší. V 21. minúte sa pretlačil cez obrancov práve striedajúci Marchuk, loptu posunul Vavákovi, ktorý zoči – voči domácemu brankárovi nezaváhal a loptu poslal od žrde do siete – 0:1. Po góle sa hra vyrovnala, hostia museli do 25. minúty urobiť ďalšiu vynútenú zmenu, čo im mierne narušilo ich herný plán. Zranil sa totiž aj Majling. Záver polčasu patril i napriek tomu Rakytovciam, po prihrávke Marchuka sa z ľavej strany rútil na Rusnáka Jiang, no jeho strele chýbala razancia a brankár si tak poradil.

Do druhého polčasu vstúpili futbalisti Kalinova s cieľom zápas otočiť a náš tím zatlačili. Po hodine hry bol blízko vyrovnaniu Koták, ale lopta po jeho hlavičke po priamom kope letela nad brvno. V 73. minúte to skúšal z dvadsiatich metrov priamou strelou Cibula a lopta len tesne minula rakytovskú svätyňu. „RAKY“ hrozili v druhom polčase z brejkov, ani jeden však nepremenili do druhého poisťovacieho gólu. Po konečnom hvizde sa tak Rakytovce tešili z najtesnejšieho víťazstva. Domácim však pripravili prvú prehru v súťaži na ich ihrisku a svojho nedeľného súpera v tabuľke preskočili. Čiernou škvrnou na víťazstve sú len dve zranenia z prvého polčasu, kým v prvom prípade to nevyzerá na dlhší problém, v druhom prognózy nie sú práve najideálnejšie.

HLASY PO ZÁPASE:

Peter Venglarčík, tréner FK Rakytovce: Som rád, že sa iba potvrdilo to, čo tvrdím. Naša kabína nie je o pár jednotlivcoch, ale o dvadsiatich dvoch hráčoch, pretože dnes sa ten zápas vyvíjal pre nás výsledkovo priaznivo, no po zranení Maťa Staršieho a Maťa Majlinga, ktorí sú momentálne v základnej zostave, nám to trošku narušilo pokoj. Opäť sa však ukázalo, že hráči z lavičky sú pripravení absolútne adekvátne nahradiť hráčov, ktorí sú na ihrisku. Takže týmto sme sa zase presvedčili o tom, že máme vyrovnané mužstvo na všetkých postoch. Víťazstvo sa urodilo po vyriešení brejkovej situácie gólom, po dobrej poctivej obrane, ktorú by som vyzdvihol. Ďalší zápas sme neinkasovali, zdolali sme súpera, ktorý neprehráva hlavne v domácom prostredí. Ukázali sme silu nielen futbalovú ale aj takú morálno – vôľovú. Vďaka patrí celému mužstvu, nerád by som vyzdvihol individuality, pretože ten výkon bol dobrý od brankára až po náhradníkov, ktorí sa dnes nedostali na ihrisko.“

Jaroslav Vavák, autor jediného gólu v zápase: „Som rád, že sme zvládli dnešný zápas a posunuli sa vyššie v tabuľke. Jedna vec, čo ma mrzí, sú zranenia našich hráčov v prvom polčase, ale adekvátne ich nahradili chalani, ktorí naskočili z lavičky. Čo sa týka gólovej akcie, dostal som dobrú prihrávku od Vlada Marchuka a mojou úlohou to bolo už len gólovo zakončiť a som rád, že mi to tam padlo. Druhý polčas sme ustáli tlak súpera a k výraznejším šanciam sme Kalinovo nepustili. Som rád, že to tak dopadlo a že sme získali tri body. Pochvalu si zaslúži aj náš súper, pretože chce hrať dobrý futbal.“

(fb FK Rakytovce + cb úprava)

TJ Baník Kalinovo – FK Rakytovce 0:1 (0:1)

Gól: 21. Vavák. Rozhodoval: Tapfer. ŽK: Vaľko – Jiang, Sojka, Bobrovský.

Zostava + striedania Rakytovce: Krejčí – Majling (26. Kolláti), Griglák, Gaško, Kohút – Sojka, Konder – Vavák, Bobrovský (90. Pavlík), Jiang (54. Pollák) – Starší (14. Marchuk, 77. Šteiniger)

—————————————————————————————————————————————

Hráči Podkoníc chceli zabudnúť na minulotýždňovú smolnú domácu prehre a do zápasu v Liptovskom Hrádku už bez trénera Mareka Jobka vstúpili aktívne. Hneď v 1. min. poslal z ľavej strany do pokutového územia center Kostúr, ale pred dobiehajúcim Seleckým upratal do bezpečia loptu jeden z obrancov súpera. V 5. min. po sklepnutí Kostúrikom spoza šestnástky pálil Rajčok, ale len nad bránku Hrádku. Potom Kostúrik vysunul Seleckého, ale brankár Tutura správne načasovaným vybehnutím mu nedovolil skórovať. Po úvodnom tlaku hostí sa začali dostávať k slovu aj domáci. V 12. min. spoza šestnástky z ľavej strany krížna strela Hatalu letela tesne nad Gábrišovu bránku. Po štvrťhodine si na rohový kop najvyššie vyskočil jeden z domácich hráčov, ale jeho hlavička mierila tesne nad brvno. Gólovú radosť Podkonicam priniesla 23. minpta, v ktorej zahrával z pravej strany priamy kop Selecký a technickou strelou okolo múru nedal šancu Tutarovi – 0:1. Po polhodine boli blízko ku gólu domáci, ale Gábriš si poradil so strelou Schneeweissa. V 34. min. rozohral krásnu akciu z vlastnej polovice náš tím. Turňa vysunul rýchlonohého Seleckého, ktorý centroval z pravej strany do pokutového územia, kde Kostúrik sklepol loptu Kostúrovi a ten umiestnenou strelou zvýšil na 0:2. O štyri minúty neskôr sa opäť menilo skóre. Tentokrát na center Seleckého nedočiahol na prvej žrdi dobiehajúci Kostúr, ale na zadnej žrdi bol Sedliak včas a bolo 0:3. Tesne pred prestávkou dlhý pas z vlastnej polovice našiel domáceho Hatalu, ale Lichý s Gábrišom mu nedovolili skórovať. Následne z protiútoku, po šprinte cez celé ihrisko sprava centroval Kostúr, ale Selecký na center nedočiahol.

Aj v druhom polčase na domácu obranu platila rýchlosť Seleckého, ktorého nahrávku v 50. min do pokutového územia nasmeroval Kostúr za chrbát domáceho brankára Uhrína, ktorý cez polčas nahradil Tuturu – 0:4. O minútu v dobrej pozícii mieril tesne nad brvno Lipták Hatala. Konečný rezultát zápasu v 73. minúte uzatvoril druhým gólom Sedliak, keď po prieniku cez obranu súpera umiestnenou strelou k žrdi prekonal brankára Uhrína – 0:5. V samotnom závere ešte zaujala strela Ferenca z priameho kopu, ktorý sa snažil zaskočiť Gábriša pohotovo mierením k žrdi, ale hosťujúci brankár bol pozorný a udržal si čisté konto. Z následného útoku ešte mohol zvýšiť skóre hosťujúci Bobok, ale jeho lob skončil len na brvne. Výsledok zápasu verne odzrkadľuje dianie na ihrisku. Hostia držali opraty zápasu pevne v rukách. Domáci boli nebezpeční len po loptách za obranu.

Tréner Podkoníc Pavel Širka prostredníctvom Ondreja Kostúra zhodnotil pre bystricoviny.sk víťazstvo v Liptovskom Hrádku nasledovne: „Do zápasu sme išli dobre nastavení. Vedeli sme, že keď dnes podáme koncentrovaný výkon, tak budeme úspešní. V prvom polčase sa nám podarilo v priebehu pätnástich minút streliť tri góly po peknej strele Dávida Seleckého z priameho kopu a vydarených kombinačných akciách zakončených Adamom Kostúrom a Maťom Sedliakom a to rozhodlo zápas. Súper bol nebezpečný hlavne loptami za obranu. Vedeli sme, že Liptovský Hrádok má mladé a behavé mužstvo a preto musíme byť silní „na lopte“ a vyhrávať osobné súboje, čo si myslím, že sa nám darilo. Druhý polčas sme mohli hrať s väčším pokojom, pridali sme ďalšie dva góly a vytvorili sme si ešte ďalšie šance. Je dobre, že sme takmer celý zápas mali dobrú organizáciu hry a darilo sa nám hrať aj v krídelných priestoroch, odkiaľ sme boli nebezpeční. Cele mužstvo si dnes za predvedený výkon a prístup k zápasu zaslúži pochvalu.“

Martin Sedliak, strelec dvoch gólov Podkoníc: „Po prvej prehre po štyroch rokoch na domácom trávniku a zmenách v realizačnom tíme sme vycestovali do Liptovského Hrádku. Hneď od prvých minút sme mali hru pod kontrolou. Využili sme krásny gól zo štandardky ´Sega´ a už to išlo samo. Všetka tá smola z minulých dvoch zápasov odišla. Ďalej to už bol len koncert z našej strany. Víťazstvo a góly chcem venovať bývalému trénerovi Jobkovi. A klobúk dole pred novým trénerom, dúfam že bude mať víťaznú vlnu čo najdlhšie.

(mrp + cb úprava)

ŠKM Liptovský Hrádok – FK Podkonice 0:5 (0:3)

Góly: 23. Selecký, 34. a 50. Kostúr, 38. a 73. Sedliak. Rozhodoval: Konček. ŽK: Kardoš, Šimonovič – Lichý, Kostúr, Čilík.

Zostava + striedania Podkonice: Gábriš – Martinec, Turňa, Mihálik, Lichý – Rajčok, Sedliak, Kubina – D. Selecký, Kostúrik, Kostúr

—————————————————————————————————————————————–

Ostatné výsledky: L. Štiavnica – R. Sobota 0:0, Žarnovica – Čadca 1:1, Krásno n. Kys. – Martin 0:2, D. Kubín – Bánová 1:0, Lučenec – Oravské Veselé 0:1.

Naše oba tímy sa predstavia najbližšie doma, najprv v sobotu 16. októbra o 14.00 hodine (v čase keď hrá Dukla na Štiavničkách duel so Slovanom Bratislava B) privítajú ôsme Podkonice siedmy Lučenec. V nedeľu 17. októbra o 14.00 hodine druhé Rakytovce hostia na svojom ihrisku predposlednú Rimavskú Sobotu.

1. D. Kubín 30b, 2. RAKYTOVCE 28b, 3. Kalinovo 27b, 4. Martin 26b*, 5. Or. Veselé 24b, 6. Bánová 23b, 7. Lučenec 22b, 8. PODKONICE 20b, 9. Fiľakovo 19b*, 10. Kováčová 17b*, 11. Lip. Štiavnica 15b, 12. Krásno n. Kys. 14b, 15. Lip. Hrádok 11b, 14. Žarnovica 7b, 15. R. Sobota 5b*, 16. Čadca 3b.