Rakytovce nezdolala ani Kováčová, Podkonice zlomila penalta v Bánovej + HLASY

0 /

V nedeľu nastúpili na zápasy 7. kola tretej futbalovej ligy naše dva tímy z banskobystrického okresu na ihriskách súperov. Už v dopoludňajších hodinách hrali Podkonice v Bánovej, kde žiaľ neuspeli. Inkasovali pred koncom prvého polčasu gól z penalty a aj napriek druhopolčasovej prevahe vyrovnať nedokázali. Doposiaľ nezdolané Rakytovce sa predstavili v Kováčovej a uhrali tam remízu 1:1.

Prvá desaťminútovka dopoludňajšieho nedeľného duelu Bánová – Podkonice sa odvíjala medzi šestnástkami. Obe obrany boli pozorné a nedovolili pripustiť vážnejšiu akciu na jednej, či druhej strane. Domáci skúšali prekvapiť náš celok dlhými loptami za obranu, ale defenzíva fungovala dobre. Prvý rozruch priniesla 10. minúta, keď sa po pase na krídlo dostal za našu obranu Majštinik, no jeho prudký prízemný center preletel cez šestnástku a tam nikoho nenašiel. O desať minút neskôr po dlhom pase Turňu šikovne predĺžil loptu za obranu súpera Kostúr, avšak Seleckého výborne ´zakrižoval´ jeden zo stopérov Bánovej. Identická útočná akcia celku zo žilinského kraja z 10. minúty sa zopakovala aj v 25. minúte. Po pase na krajné pravé krídlo Majštiník opäť poslal prudký center krížom cez šestnástku a lopta rovnako preletela bez toho, aby niekoho našla. Mužstvá sa dostávali do pološancí len sporadicky a vážnejšiu situáciu to neprinieslo. Pozornosť brankára Podkoníc Gábriša vyskúšal ešte Lazar. Na opačnej strane zachytil autové vhadzovanie Kubina, skúsil to z diaľky, strela však išla mimo bránky. Kľúčová situácia prvého polčasu nastala v 42. minúte, keď výbornú prihrávku do šestnástky medzi hosťujúcich obrancov dostal Juraj Mráz, loptu si posunul okolo Gábriša, ktorý ho fauloval a nasledoval pokutový kop. Ten nekompromisne premenil sám faulovaný futbalista a bolo 1:0.

Druhý polčas bol od úvodných minút živší a svižnejší ako prvý. Podkonice chceli s výsledkom niečo urobiť. Príležitosti na skórovanie mohli prísť po množstve štandardných situácií, ale neudialo sa tak. V 52. minúte po krídelnej akcii sa dostal k lopte Kostúr, spoza šestnástky zakončoval vysoko nad brvno. Ďalší rozruch priniesla nedôrazná prihrávka nášho mužstva, kde musel ísť poriadne vysoko z bránky Gábriš a po skrumáži faulom prerušil hru, keď sa už Bánová mohla rútiť na prázdnu bránku. Chvíľa Podkoníc mohla prísť po štandardnej situácií Koreňa, keď poslal loptu pred Kosovu svätyňu, avšak Martincovi chýbal kúsok, aby na loptu dočiahol a skóroval. V poslednej pätnásťminútovke sa naše mužstvo tlačilo dopredu, bolo aktívne, snažilo sa s výsledkom niečo urobiť, no strela Baliaka a zakončenie Mihálika po Seleckého centri sa nezmestili medzi žrde. Záverečný tlak Bánová ustála bez vyloženej príležitosti. Hoci by zápasu viac svedčala remíza, zo žilinského kraja odchádzajú Podkoničania bodovo naprázdno.

HLASY PO ZÁPASE:

Marek Jobko, tréner Podkoníc: „Po dnešnom dopoludňajšom zápase mám rozpačité pocity. Až na penaltovú situáciu na konci prvého polčasu sme v defenzíve opäť podali nadštandardný výkon, keď Bánovú sme do ďalších príležitostí nepustili. Čo sa týka ofenzívneho prejavu mužstva som dnes maximálne nespokojný. Vpredu sme nepodržali loptu, mali sme slabú ponukovú činnosť. Citeľná je absencia ťahúňov ako sú Sedliak a Kostúrik. Aj keď druhý menovaný hral dnes desať minút, no potrebuje čas, aby dohnal dvojmesačné manko v tréningovom procese. Viacerí naši mladí futbalisti hrajú svoju prvú treťoligovú sezónu, vidieť na nich slabšie sebavedomie alebo zlé riešenie niektorých herných situácií. Táto prehra ma osobne veľmi bolí, pretože Bánová bola zdolateľná. Pokúsime sa o nápravu v stredu v Liptovskej Štiavnici.

Matúš Turňa, skúsený obranca Podkoníc: „Dnešný zápas bol dosť nervózny a takmer bez šanci na oboch stranách. My sme smerom dopredu nemali šance, hrozili sme len zo štandardných situácii. Bývajú aj takéto zápasy, škoda, že v náš neprospech rozhodol jeden moment na konci prvého polčasu. Musíme sa poučiť z chýb a snažiť sa byť nebezpeční pred súperovou bránkou.“

(mrp + cb úprava)

TJ Jednota Bánová – FK Podkonice 1:0 (1:0)

Gól: 44. J. Mráz (z 11m). Rozhodoval: Plavecký. ŽK: J. Mráz, Šoška, Lazar – Kostúr, Rajčok, Gábriš, Selecký.

Zostava + striedania Podkonice: Gábriš – Rajčok, Turňa, Mihálik, Martinec – D. Selecký, Koreň (83. Kostúrik), Kubina, Baliak – Kostúr, Čilík (46. Solivajs, 68. Lašút)

—————————————————————————————————————————————

Rakytovce hrali v popoludňajších hodinách v Kováčovej a úvod tohto derby zápasu patril nášmu mužstvu. Už v 3. minúte potiahol loptu po pravej strane Vavák, prihral ju Staršiemu, ten posunul na Jianga, ktorý krížnou strelou otvoril skóre zápasu – 0:1. Domáci však boli po góle aktívnejší a za krátko sa dočkali vyrovnania. V štvrťhodine hry si na dlhú loptu nabehol Duda, spätnou prihrávkou našiel Mojžiša a tento futbalista mieril presne, vyrovnal na 1:1. Kováčová bola naďalej viac v hre, no bez výraznejšej šance. V 32. minúte po centri Staršieho chýbali centimetre na lepšie zakončenie hosťujúcemu Vavákovi. V 41. minúte mali domáci obrovskú šancu, keď na Krejčího postupoval sám Turák, ale brankár Rakytoviec svojim zákrokom mužstvo podržal.

V druhom polčase už šancí bolo pomenej. Futbalisti Kováčovej hrozili hlavne po štandardných situáciách. Nášmu celku sa podarili dva nájazdy a hlavne ten z 50. minúty volal po góle, keď Vavák vysunul Staršieho, avšak jeho strelu dokázal Vaník vyraziť. Starší bol aj v druhom úniku, ale ani ten nedokázal doviesť do úspešného konca. Možno aj vinou veľmi zlého terénu na ihrisku v tejto kúpeľnej obci. Diváci do konca zápasu už gól nevideli a tak sa v tomto derby stretnutí napokon body delili.

Peter Venglarčík, tréner FK Rakytovce: Neprekročili sme svoj tieň z minulého zápasu. Aj keď úvod sme mali výborný, strelili sme pekný gól, no ten nám paradoxne trošku uškodil. Dnes sme sa vôbec nevedeli vyrovnať s podmienkami, nemyslím poveternostnými, ale problém nám robil terén. Domáci vyrovnali po peknej akcii. Potom futbal upadol z obidvoch strán. V druhom polčase sme sa to snažili oživiť striedaniami, čo sa nám čiastočne podarilo, ale výkon nespĺňal nejaké vysoké parametre. Cez to všetko sme išli v druhom polčase dvakrát sami na bránku Maťom Starším, neviem či vinou terénu alebo jeho riešením sme gól z týchto situácii nedali. Bola to škoda, pretože domácich sme nepustili k ničomu. Okrem štandardných situácii neohrozili brankára. Sme samozrejme trošku smutní, chceli sme dnes viac, máme bod. Pozitívne je, že sme osem kôl neprehrali. Teší nás hra v obrane i keď dnes nás to bolelo, pretože súper bol zdatný. Čaká nás teraz anglický týždeň, rozložíme si sily, dobre potrénujeme a budeme sa snažiť zbierať body ďalej.“

Matej Starší, útočník Rakytoviec: „V prvom polčase to bol taký medzišestnástkový futbal, aj terén bol ťažší. My sme využili prvú príležitosť, no v zapätí sme dostali gól. V druhom polčase som mal dva nájazdy, ktoré som nevyužil, škoda toho. Ale aj súper mal nejaké náznaky. Takže myslím si, že zaslúžená remíza. Čo sa týka tých nájazdov, bolo to v plnom šprinte, lopta mi skákala. Chcel som to dať na vzdialenejšiu žrď brankárovi, bolo to ťažšie zakončenie, treba však aj pochváliť brankára domácich, ktorý dobre vybehol.“

(fb FK Rakytovce + cb úprava)

ŠK Prameň Kováčová – FK Rakytovce 1:1 (1:1)

Góly: 15. Mojžiš – 3. Jiang. Rozhodoval: Kuteľ. ŽK: J. Slovák, R. Duda – Gaško, Sojka.

Zostava + striedania Rakytovce: Krejčí – Pollák (68. Konder), Griglák, Gaško, Vávro – Sojka, Neušel – Vavák (84. Pavlík), Starší, Jiang (46. Majling) – Šteiniger (45. Greško)

—————————————————————————————————————————————–

Ostatné výsledky: Krásno n. Kys. – Žarnovica 3:1, Kalinovo – Oravské Veselé 3:2, Fiľakovo – Čadca 6:0, Lučenec – L. Štiavnica 1:0, D. Kubín – Martin 2:0, Lip. Hrádok – Rim. Sobota 1:0.

Naše oba tímy sa predstavia najbližšie opäť na ihriskách súperov, konkrétne v stredu 15. septembra o 15.30 hodine. Rakytovce nastúpia vo Fiľakove a Podkonice v Liptovskej Štiavnici. V nedeľu 19. septembra hrajú už Rakytovčania i Podkoničania doma.

1. D. Kubín 21b, 2. Kalinovo 21b, 3. Lučenec 18b, 4. Bánová 17b, 5. RAKYTOVCE 16b, 6. PODKONICE 14b, 7. Kováčová 14b, 8. Martin 13b*, 9. Fiľakovo 12b, 10. Or. Veselé 10b*, 11. Krásno n. Kys. 10b, 12. Lip. Hrádok 6b, 13. Lip. Štiavnica 4b*, 14. Žarnovica 3b, 15. R. Sobota 0b*, 16. Čadca 0b.