Rakytovce bodovali v dohrávke s Oravským Veselým + HLASY

0 /

Futbalisti Rakytoviec po štyroch prehrách konečne bodovali v tretej lige stred. V dohrávke 10. kola doma s Oravským Veselým síce nestrelili gól, no ani žiaden neinkasovali. Pripísali si tak cenný bod do tabuľky v boji o záchranu v tejto súťaži.

Prvý polčas sa hral vyrovnaný a opatrný zápas z oboch strán. Prvú šancu zápasu mali domáci, po centri sa lopta dostala k Bačovi, no jeho slabú strelu nohou Feriančik vyrazil. V 25. minúte našiel kolmou prihrávkou Pavlík Ďurtu ale strela futbalistu Rakytoviec letela nad brvno. V závere prvého dejstva sa o slovo prihlásili aj hostia, po rohovom kope hlavičkoval osamotený Kmeť, avšak brankár Krejčí jeho pokus reflexívne vyrazil.

V druhom polčase boli častejšie pri lopte futbalisti z hornej Oravy, mali viac z hry a aj šance. V 55. minúte sa centrovaná lopta dostala ku Garajovi, no jeho slabé zakončenie chytil Krejčí. O dve minúte neskôr opäť zasahoval gólman Rakytoviec po hlavičke Gočala. V 59. minúte sa k slovu dostali domáci, po rýchlom brejku napálil Konder loptu do brvna a následnú dorážku Kollátiho vyrazil Feriančík na roh. Plodnú desaťminútovku šancí uzavreli hostia, keď po rohovom kope strieľal Rapoš, avšak trafil iba vlastného hráča stojaceho na bránkovej čiare. V 85. minúte malo Oravské Veselé na kopačke víťazný gól. Po vyhranom súboji sa lopta dostala k Struhárovi, no brankár Krejčí famóznym zákrokom na čiare nepustil loptu za svoj chrbát.

Rakytovce tak už v treťom zápase nestrelili gól, body sa delili a na futbalistov z banskobystrickej mestskej časti čaká ďalší zápas v sobotu 19. októbra, kedy o 14:00 hodine na svojom ihrisku privítajú futbalistov z Kováčovej.

Tréner Rakytoviec Peter Venglarčík pre bystricoviny.sk uviedol: „Na ťažkom teréne sa zrodila spravodlivá remíza, možno boli bližšie k výhre hostia. Streli sme sa s veľmi kvalitným súperom, s ktorým sme držali krok a boli sme možno aj lepší v prvom polčase. Naopak hostia boli lepší v druhom. Pri veľkých šanciach Oravského Veselého znovu preukázal svoje kvality brankár Krejčí. Výkon sme podali solídny, ale nenadviazali sme na predvedenú hru zo zápasu s Kalinovom. Bolo to možno spôsobené opätovnou maródkou a zraneniami. Sme však radi, že nám v tejto situácii pomohli brankár Krejčí a dvojica hráčov Kolláti a Hrudkay z banskobystrickej Dukly.“

Striedajúci stredopoliar Rakytoviec Patrik Podkonický pre fb FK Rakytovce vravel: „Bol to ťažký zápas. Prvých dvadsať minút sme boli jasne lepší, o čom svedčí aj držanie lopty, nestrácali sme ju a išli sme aj do rýchlych protiútokov. Potom sa už dostal aj súper do hry, začalo to byť vyrovnané. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia, robili nám problém nakopávané lopty. Keď sme išli do protiútokov, tak sme pomerne rýchlo stratili loptu a ťažšie sa nám vracalo, navyše aj terén bol ťažký. Záver bol hektický, nakoľko súper mal viac šancí ako my, ale aj my sme mohli skórovať, keď Konder trafil spojnicu žrde a brvna z asi 20 metrov. Je to veľká škoda, že to tam nepadlo. Myslím si však, že výsledok je napokon spravodlivý.“

FK Rakytovce – TJ Tatran Oravské Veselé 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Šašváry. ŽK: Hojo, Pňaček (obaja Or. Veselé). Diváci: 100.

Zostava RAKY: Krejčí – Kolláti (60. Podkonický), Pavlík, Kohút, Pšida – Konder, Bača (78. Hudek), Duvnjak (46. Veselovský) – Hrudkay, Ďurta, Telúch

1. Martin 30b, 2. Bánová 25b, 3. Zvolen 23b, 4. Kalinovo 22b, 6. Kováčová 20b, 6. Fiľakovo 20b, 7. Oravské Veselé 20b, 8. Lučenec 19b, 9. Lip. Hrádok 15b, 10. Lip. Štiavnica 15b, 11. Krásno n. Kys. 15b, 12. Námestovo 14b, 13. Žarnovica 9b, 14. RAKYTOVCE 7b, 15. R. Sobota 7b, 6. Čadca 6b.

Autor: (job), Foto: ilustračné fb FK Rakytovce