Podkonice v dohrávke zdolali doma Veľké Ludince a poskočili na 10. miesto + HLASY

4 /

V stredu sa v Podkoniciach dohrávalo štvrté kolo III. futbalovej ligy, skupiny Západ. Náš tím z banskobystrického okresu hostil TJ Družstevník Veľké Ludince a tešil sa z výhry 3:1. Dôležité boli najmä úvodné dva góly ešte do polhodiny hry v podaní domáceho Martina Tannhausera.

Už v 3. min. išli Podkonice do vedenia po rýchlej rozohrávke brankára Gábriša na pravú stranu na Mózera a jeho prihrávke voľnému Tannhauserovi, ten už nemal problém umiestniť strelu povedľa vybiehajúceho Kastsiukevicha – 1:0. Tento moment mal vplyv na ďalší priebeh stretnutia. Hostia sa snažili aktívnou hrou zvrátiť nepriaznivý stav. Domáci sa spoliehali na rýchle protiútoky. Druhý gólový moment stretnutia priniesla akcia z 27. min. na konci ktorej bol opäť domáci Tannhauser, najlepšie sa zorientoval v skrumáži v bránkovom priestore a zvýšil na 2:0. Hostia neprestali byť aktívni, ale do vyložených šancí sa nedostávali.

Nádej Ludinciam priniesla v druhom polčase až 54. minúta , v ktorej si na center z priameho kopu sprava najvyššie vyskočil Domasta a bolo 2:1. Hostia v tomto úseku hry boli pri chuti a už po desiatich minútach mohlo byť vyrovnané. Roh sprava na prvej žrdi šikovne tečoval jeden z hráčov Družstevníka presne k žrdi, ale pohotový Gábriš svoje mužstvo zachránil. Ludinčania neboli úspešní ani o pár minút neskôr po rýchlom brejku a centre do pokutového územia, ktorý podkonický gólman bezpečne ukryl do rukavíc. V 76. min. domáci tréner Turňa z lavičky nasadil uzdraveného Kostúra, ktorý o štyri minúty efektnou hlavičkou po presnom centri Mózera sprava zvýšil na pokojnejších 3:1. V závere zápasu sa ešte opäť hlavou pokúšal znížiť hosťujúci Domasta, ale Gábriš bol pozorný a skóre zápasu sa už nezmenilo. Ďakovačka domácich po zápase chutila v Podkoniciach trojbodovo.

Dvojgólový strelec Podkoníc Martin Tannhauser uviedol: „Po prehre v nedeľu sme chceli tomto zápase s Veľkými Ludincami bodovať naplno. Úvod do zápasu sme mali výborný a hneď v 3. minúte z prvej šanci sme viedli 1:0. Hra z našej strany bola po celý polčas výborná, hlavne u defenzívnych hráčov, keďže sme súpera nepúšťali do vyložených šancí a hrozili viac – menej iba zo štandardných situácii. Na 2:0 sme gól pridali v 27. minúte, kde ´Sego´ vybojoval loptu na bránkovej čiare a ja som už iba dorazil do prázdnej bránky. Boli situácie hlavne v prvom polčase, kedy sme mohli viac podržať loptu a pokombinovať, aby sme sa nenaháňali. Na začiatku druhého polčasu sme hneď inkasovali kontaktný gól zo štandardky, čo hostí nakoplo, ale bojovnosťou a výbornými zákrokmi Paťa sme výsledok udržali a dali poisťovací gól z peknej akcie na 3:1. Som rád za celý tým, klub a fanúšikov, že sa nám podarilo dnes vyhrať a dúfam, že víťazstvo potvrdíme v nedeľu v Galante.“

Zápas zhodnotil i tréner Podkoníc Marcel Turňa: „V priebehu niekoľkých dní sme odohrali ďalší veľmi náročný zápas s kvalitným súperom. Hostia sa predstavili ako dobre organizovaný tím, s výborným prechodom do útočnej fázy, fyzicky silný a viacerými individualitami vo svojom strede. Potrebovali sme už konečne naplno zabodovať a s tým sme aj išli do zápasu. Pomohol nám rýchly gól už v úvode, peknú prihrávku Mózera premenil na vedúci gól Tannhauser. Vzápätí vypracovala táto dvojica aj ďalšiu príležitosť, ktorú však Tannhauser gólom nezakončil. Podarilo sa nám však zvýšiť skóre z ďalšej akcie v 27. minúte, dôrazný Selecký vybojoval loptu a Tannhauser ju upratal do siete. Nevyšiel nám však úvod druhého polčasu, keď sme zbytočne inkasovali hlavičkou po rohovom kope a dovolili sme súperovi prevziať taktovku v zápase. V tejto fáze sme sa väčšinou len bránili, nedokázali sme dlhšie podržať loptu, upokojiť hru a hostia vycítili svoju šancu. Cez nakopávané lopty sa dostávali do pološancí a šancí , naša obrana na čele s brankárom Gábrišom však fantastickým výkonom všetky zvyšné situácie vyriešila. Desať minút pred koncom sa nám podarilo uzavrieť zápas, brejkovú situáciu vyriešil Mózer výbornou prihrávkou na Kostúra a ten hlavičkou pekným gólom pridal náš tretí gól. V samom závere hrali hostia už vabank, mohli sme ešte z ďalších kontier pridať ďalšie dva góly, no nepresnosťou vo finálnej fáze sa nám navýšiť skóre už nepodarilo. Víťazstvo a tri strelené góly si však veľmi vážime, som rád a hrdý na hráčov ako tento ťažký zápas zvládli a že sme sa dokázali konečne i strelecky presadiť. Po mojej kritike ofenzívnych hráčov som šťastný, že im dnešný zápas vyšiel, hlavne Mózer s Tannhauserom režírovali našu útočnú hru, obrana na čele so spoľahlivým Gábrišom udržala defenzívu. Dobre do zápasu naskočili striedajúci hráči a celé mužstvo podalo kompaktný, kolektívny, bojovný výkon. Gratulujem chlapcom k dobrému výkonu a víťazstvu a verím, že sme sa naladili na víťaznú vlnu pred ďalšími ťažkými zápasmi.“

Fakty o zápase:

FK Podkonice – TJ Družstevník Veľké Ludince 3:1 (2:0)

Góly: 3. a 27. Tannhauser, 80. Kostúr – 54. Domasta. Rozhodoval: Mastiš. ŽK: Turňa (tréner), Mihálik – Brezina. Diváci: 200.

Zostava a striedania Podkonice: P. Gábriš – Mihálik, Očenáš, Dlhoš (16. Baliak) – Turňa, Koreň (76. Čilík), Melich, Selecký (38. Kvietok) – Mózer, Tannhauser, T. J. Gabriš (76. Kostúr)

Podkonice sa najbližšie predstavia v nedeľu 2. októbra o 15.00 hodine v Galante.

1. Malženice 22b, 2. Beluša 15b, 3. Nové Mesto n. V. 15b*, 4. Častkovce 14b, 5. Šaľa 13b, 6. Veľké Ludince 12b, 7. Sereď 10b**, 8. Martin 10b, 9. Galanta 10b*, 10. PODKONICE 10b, 11. N. Zámky 9b, 11. Inter 8b, 12. Bánová 7b, 14. RSC HA 7b, 15. Kalná n. Hr. 6b, 16. Vrakuňa 2b.

Autor: (cb, mrp), Foto: (mrp) z Podkoníc