Naše tímy v 3. lige bodovali, Podkonice šiestykrát v rade, RSC naplno s Vrakuňou + HLASY

0 /

V tretej futbalovej lige účinkujú dva naše tímy a pre Podkonice sa v piatok večer jesenná časť skončila. V 15. kole sa predstavili v Trenčíne na umelej tráve pod umelým osvetlením, kde ich hostila Beluša. Zrodil sa nerozhodný bezgólový výsledok. Podkoničania tak bodovali šiestykrát v rade. RSC Hamsik Academy Banská Bystrica hral v nedeľu v Dunajskej Lužnej s posledným celkom súťaže Vrakuňou Bratislava a pripísal si tri body do tabuľky po výhre 2:1. Jeseň ukončí až v stredu súbojom s lídrom súťaže Malženicami na jeho pôde v Červeníku.

Podkonice odohrali posledný jesenný zápas na fortunaligovom ihrisku pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne. Privítala ich tam Beluša. Diváci videli od úvodu na Sihoti aktívny futbal z oboch stranách, ktorému dominovali pozorné obrany. Prvú strelu zápasu medzi žrde priniesla až 13. minúta. Spoza pokutového územia napriahol domáci Schiszler, ale mieril len do stredu bránky, kde stál P. Gábriš. O malú chvíľu prudkým centrom do šestnástky hľadal svojich spoluhráčov Knižka, ale Gábriš bol opäť dobre pozične postavený a loptu skryl do rukavíc. Z následného postupného útoku hostí zakončoval T. J. Gabriš, ale jeho strela išla mimo Vangelovu svätyňu. S pribúdajúcim časom začalo mať miernu hernú prevahu podkonické mužstvo. V 24. min. po rohu T. J. Gabriša na zadnej žrdi zakončoval hlavou Očenáš, ale jeho hlavička išla mimo priestor troch žrdí. Následne sa do dobrej pozície za obranu dostával po rýchlom brejku náš Mózer, ale v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol. A keď mu v závere skvelým vybehnutím zmaril Vangel ďalšiu črtajúcu sa šancu, polčas sa skončil bezgólovo.

Do druhého polčasu aktívnejšie vstúpili futbalisti Beluše. Spoza pokutového územia sa pokúsil skórovať Knižka, ale jeho strela išla tesne vedľa Gábrišovej bránky. Následne si na gólmanovi hostí dvakrát „vylámal“ zuby aj Ďuriš, ktorý najskôr dostal prihrávku za obranu, ale z bezprostrednej blízkosti nedokázal usmerniť loptu do siete. O malú chvíľu ten istý hráč prízemnou, presnou a razantnou strelou mieril k žrdi, ale Gábriš sa nedal zaskočiť. S pribúdajúcim časom tlak domácich trocha ustal a k slovu sa dostávali aj Podkoničania. V 61. min. mohlo naše mužstvo z banskobystrického okresu otvoriť skóre, keď po rozohratí priameho voľného kopu z vlastnej polovice Očenáš dlhým pasom našiel na krídle T. J. Gabriša, ten našiel v šestnástke voľného Kostúra, ale jeho zakončenie smerovalo len do brankára. V ďalšom priebehu hry zaujali ešte nožničky domáceho Holíčeka, čí rýchly brejk hostí po línii Baliak, Mózer, T. J. Gabriš. Avšak ani jedna situácia gólovú radosť nepriniesla. Tri body Podkoničaňom v nadstavení mohol zabezpečiť striedajúci Čilík, ktorý sa po Mózerovom vysunutí rútil z ľavej strany na Vangela, ale nepodstrelil ho. A tak sa body v Trenčíne spravodlivo delili. Diváci na Sihoti videli atraktívny a z oboch strán aktívny futbal, ktorému chýbalo len korenie v podobe gólov.

Tréner Podkoničanov Marcel Turňa hodnotil remízový duel i celú jesennú časť nasledovne: „Posledný zápas jesennej časti sme odohrali v Trenčíne na hlavnom štadióne pri umelom osvetlení, čo bol pre našich mladých hráčov nesporne zážitok a cenná skúsenosť. S veľmi kvalitným tímom Beluše sme dokázali uhrať remízu, ktorú musíme akceptovať. Prvá polovica úvodného polčasu patrila nám, boli sme častejšie na lopte, ale bez nejakých výraznejších šancí. Druhú polovicu polčasu zasa prevzali iniciatívu “domáci” hráči, my sme zbytočne stiahli hĺbku ihriska pri defenzíve a súper opticky mal viac z hry, ale tiež bez nejakej vážnejšej šance. Druhý polčas začal aktívnejšie znova súper, vytvoril si tlak a v tejto fáze zápasu sme sa prakticky len bránili. Znova sme zbytočne stiahli defenzívny blok veľmi hlboko, nechali súperovi pokoj na výstavbu útokov. Domáci si vytvorili dve dobré príležitosti, jednu zneškodnil Gábriš a jednu šancu zakončili strelou vedľa bránky. Postupne sme sa však dostali naspäť do zápasu a mohli sme v tejto fáze zápasu strhnúť víťazstvo na našu stranu. Nevyužili sme však tri dobré príležitosti na skórovanie, chýbalo nám možno aj trocha šťastia a tak sme sa stali remízový králi v jesennej časti. Túto polsezónu však hodnotím pozitívne, nastala veľká prestavba kádra v lete, okrem jedného zápasu to bolo z hernej stránky na požadovanej úrovni, defenzíva pracovala na jednotku, trocha sme sa trápili v útočnej fáze a mali problém s premieňaním šancí, takže sa v zimnom prípravnom období musíme na toto ešte viac zamerať. Chcem poďakovať chlapcom za odvedenú, poctivú robotu v tréningovom procese aj v majstrovských zápasoch a som na nich hrdý. Zároveň chcem poďakovať aj našim verným fanúšikom, ktorí chodili na naše zápasy v hojnom počte, aj na ihriská súperov a vytvárali výbornú atmosféru.“

Kapitán Podkoníc, skúsený Matúš Turňa tiež hodnotil remízový duel i celú jesennú časť: „Piatkový zápas si užili obe mužstvá. Pomohlo k tomu určite futbalové prostredie a pekný štadión v Trenčíne, kde sme odohrali posledný zápas jesene. Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké, pretože Beluša ma kvalitný káder, čo dokazuje aj postavenie súpera v tabuľke a výsledky v sezóne. V zápase sme futbalistov Beluše prakticky k ničomu nepustili, až na nejaké príležitosti v druhom polčase. Paradoxne sme ich mohli potrestať a zvrátiť víťazstvo na svoju stranu, keď v poslednej 15-minutovke sme mali niekoľko dobrých príležitosti. Napriek tomu hodnotím zápas aj celú jesennú časť pozitívne. Ukázali sme, že máme kvalitný káder a sme hrdí, kde sme v tabuľke. V Podkoniciach sme všetci ako jedna veľká rodina, čo dokazuje aj počet našich fanúšikov tak ďalej od domovského stánku, ktorí nás prišli povzbudiť, za ťo im ďakujeme a tešíme sa na ďalšie zápasy v jarnej časti.“

(mrp + cb)

FK Beluša – FK Podkonice 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. ŽK: B. Ďuriš, Schiszler, Hrenák, P. Jánošík, Beňo – Martinec. Rozhodoval: Matej. Diváci: 300.

Zostava FK Podkonice: P. Gábriš – Martinec, Mat. Turňa, Očenáš – Horváth (89. Čilík), Melich (77. Koreň), Kvietok, Patrnčiak (89. Macuľa) – Mózer, Kostúr (67. Baliak), T. J. Gabriš

pohľad na duel Podkoníc v Trenčíne

RSC Hamsik Academy Banská Bystrica sa predstavil v Dunajskej Lužnej, kde náš celok privítal posledný tím tabuľky Vrakuňa Bratislava. Hralo sa na náročnom teréne. Skóre stretnutia otvorili ´Hamšíkovci´ v 28. minúte, keď si Peter Kolláti prebral loptu pred šestnástkou a poslal ju krásnou strelou od brvna do siete – 0:1. Po polčase tak viedli futbalisti RSC najtesnejším rozdielom, hoci jednoznačne dominovali na ihrisku. Po vyše hodine hry zvýšili zaslúžene na 2-gólový rozdiel, keď Viktor Vondryska vysunul na prvé krídlo Daniela Filipa Mašuloviča, ktorý na záver svojho samostatného úniku prestrelil brankára Vrakune Michala Sedláka – 0:2. Domáci ešte v 84. minúte zdramatizovali zápas zásahom Matúša Šlehofera, ktorý sa presadil z dorážky a znížil na 1:2. Hráči RSC Hamsik Academy už ale tesný náskok udržali.

Tréner RSC Hamsik Academy Peter Venglarčík zhodnotil výhru nasledovne: „Podmienky na trávniku v Dunajskej Lužnej boli veľmi náročné, asi vzhľadom na ročné obdobie aj čas, v ktorom sme hrali, ale nečakali sme, že to bude také ťažké. Napriek tomu sme v prvom polčase absolútne dominovali. Trošku ťažšie sme sa presadzovali cez blok a vo finálnej tretine ihriska sme stále ešte hľadali prihrávku, keď to nebolo treba. Nakoniec nás vyslobodil Peťo Kolláti, ktorý naozaj peknou strelou otvoril zápas. Cez polčas sme nabádali hráčov presne na to, aby strieľali, lebo súper prehusťoval stred. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, pridali sme druhý gól. Chceli sme prestriedať, poslať tam nových hráčov, čo sa trošku prejavilo. Najviac sa prejavila absencia Sojku, ktorého sme stiahli dole. Budeme musieť popracovať na tom, aby sme takéhoto hráča nahradili, lebo nie len svojím výkonom, ale aj elementárnou prítomnosťou na ihrisku vytvára rešpekt a pokoj. Takže posledných pätnásť minút bolo z našej strany takých kŕčovitých, dostali sme gól. Zamerali sme sa na to, aby sme bodovali, čo sa nám podarilo. Ideme veľmi dobre naladení do posledného zápasu jesene. S rešpektom k súperovi musím povedať, že sme odhodlaní bodovať.“

(fb RSC Hamsik Academy + cb úprava)

ŠK Vrakuňa – RSC Hamsik Academy 1:2 (0:1)

Góly: 84. Šlehofer – 28. Kolláti, 62. Mašulovič. ŽK: Zhyhalin – Sojka, Iseni. Rozhodoval: Gregorec. Diváci: 84.

Zostava RSC Hamsik Academy: Krejčí – Vávro, Gaško, Kapor, Iseni – Neušel, Sojka – Kolláti, Mašulovič, Marchuk – Vondryska

z duelu RSC Hamsik Academy s Vrakuňou

Ostatné výsledky: Veľké Ludince – Šaľa 3:0, Bánová – Galanta 2:4, N. Zámky – Martin 1:2, Inter Bratislava – Sereď 1:1, Malženice – Nové Mesto n. Váh. 4:1, Kalná n. Hr. – Častkovce 3:2.

Pre Podkonice sa jesenná časť súťaže už skončila, RSC Hamsik Academy odohrá ešte posledný dohrávaný duel jesene v stredu 16. novembra o 13.00 hodine v Červeníku, kde ho hostí líder súťaže OFK Malženice.

1. Malženice 35b*, 2. Galanta 31b, 3. Sereď 29b, 4. Častkovce 28b, 5. Beluša 25b, 6. PODKONICE 22b, 7. Šaľa 22b, 8. Kalná n. Hr. 22b, 9. Nové Mesto n. V. 19b, 10. Veľké Ludince 19b, 11. RSC HA 18b*, 12. Martin 17b, 13. Bánová 16b, 14. Inter 13b, 15. N. Zámky 10b, 16. Vrakuňa 2b.