Mestská Dukla remizovala v Novej Bani, stále drží vedúcu pozíciu v súťaži

0 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly bodujú aj v piatom stretnutí v rade. Po štyroch výhrach tentoraz remizovali v Novej Bani 1:1 a stále sú lídrami tretej futbalovej ligy skupiny stred.

V prvom polčase Banskobystričania dominovali na ihrisku, mali navrch, často boli na lopte. Domáci sa zamerali na pozornú defenzívu a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Skóre mohol otvoriť dvakrát Laksík a raz Snitka, ale obaja naši hráči mierili vedľa bránky. Keďže naše šance neskončili gólom, ten dal napokon v posledných sekundách prvého dejstva súper. Po našej chybnej rozohrávke nasledovala brejková situácia a strela jedného z domácich hráčov, s ktorou si síce brankár Krejčí poradil a vyrazil loptu, no na dorážku Tužinského spoza päťky už nemal nárok – 1:0.

Druhý polčas sa začal našim tlakom a napokon vyústil do vyrovnávajúceho zásahu. V 53. minúte putovala nakopnutá lopta pred bránku Novej Bane, dobre si ju spracoval Lukáš Laksík a asi z jedenástich metrov vystrelil a hoci brankár išiel po lopte, skončila za jeho chrbtom v sieti – 1:1. Stále sme dominovali na ihrisku, vyloženú šancu na víťazný gól mal najmä Kostúrik, ale zahodil ju z piatich metrov. V záverečnej štvrťhodinke sa aj domáci dostávali k náznakom šancí, pohrozili z dvoch štandardiek, my sme tiež mali slušné možnosti, v ktorých sa nepresadili Ševčík a Laksík. Zápas sa teda skončil zmierlivou remízou.

Po zápase sme oslovili trénera MFK Dukla Banská Bystrica Norberta Juračku, ktorý nám povedal: „Videli sme bojovné a slušné treťoligové stretnutie z oboch strán. V prvom polčase sme mali navrch v držaní lopty i viac šancí, ale žiaľ moji zverenci neskórovali. Súper vyrážal do rýchlych protiútokov a napokon mu jeden tesne pred prestávkou vyšiel. Škoda chyby, ktorá tomu predchádzala. Ak by neprišla, teda neinkasovali by sme tento gól, tak si myslím, že zápas zvládneme. V druhom polčase sme mali tlak, domáci sa do 75. minúty nedostali prakticky na našu polovicu, ale vyťažili sme z neho iba jeden gól. Nepodali sme zlý výkon, chlapcom nie je príliš čo vyčítať, až na chybu v závere polčasu, po ktorej sme inkasovali. Pykali sme za ňu a prišli tak o dva body, pretože okrem gólu Laksíka sme ďalší nepridali. Nová Baňa hrala pozorne v defenzíve, body zobrala aj Rimavskej Sobote, teraz i nám. Azda bude úspešná i proti iným mužstvám.“

Podľa trénera Juračku by sa už v nasledujúcom  zápase mal objaviť v zostave na stopérskom poste po boku Bíreša uzdravený Starší. Žiaľ ďalšieho obrancu Neušela čaká operácia a v jeseni ho už na ihrisku neuvidíme.

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla na domácej pôde. V Kremničke privíta v nedeľu 15. októbra o 10.30 hodine futbalistov Námestova.

MFK Nová Baňa – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Gól: 45. Tužinský – 53. Laksík. Rozhodoval: Krajči. ŽK: Milošević – Kolláti, Kostúrik. Diváci: 250.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – D. Daniel, Bíreš, J. Tóth, R. Valent – Kolláti (67. Výlupok), Ševčík, Snitka, Savič – Kostúrik, Laksík

Ostatné výsledky: Martin – Fiľakovo 5:0, Čadca – Krásno n. Kys. 2:2, R. Sobota – Lučenec 1:2,  Námestovo – Kalinovo 2:1, Oravské Veselé – Žarnovica 0:0, Detva – Lip. Hrádok 0:2, Lip. Štiavnica – Teplička n. Váh. 4:2,

1. B. Bystrica 26b, 2. Lučenec 23b, 3. Lip. Hrádok 22b, 4. R. Sobota 20b*, 5. Žarnovica 18b, 6. Martin 17b, 7. Krásno n. Kys. 17b, 8. Námestovo 16b*, …. 14. Oravské Veselé 8b, 15. Fiľakovo 6b, 16. Detva 0b.