´Hamšíkovci´ končia jeseň výhrou u lídra 3. ligy, Malženiciam uštedrili prvú domácu prehru v sezóne

8 /

RSC Hamsik Academy zakončilo jesennú časť v stredu 16. novembra dohrávkou 13. kola III. Ligy Západ v Červeníku, kde vyzvalo lídra tabuľky z Malženíc. O všetkom sa už rozhodlo do prestávky, pretože v prvom dejstve padli všetky góly stretnutia a viac ich dal tím z Banskej Bystrice.

Prvý gól strelil líder. V 25. minúte po dlhom aute domácich zakončujúci hráč Malženíc spadol v šestnástke po kontakte s Milovanom Kaporom a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Penaltu premenil strelou k pravej žrdi Sudais Ali Baba, aj keď brankár Adam Krejčí smer strely vystihol – 1:0. Odpoveď RSC prišla už v 29. minúte, keď Peter Kolláti pred šestnástkou zobral loptu obrancovi Malženíc, vysunul do šance Viktora Vondrysku, ktorý zoči-voči domácemu gólmanovi nezaváhal – 1:1. Obrat zavŕšili ´Hamšíkovci´ už v 33. minúte po tom, čo Ján Sojka zachytil rozohrávku súpera v strede ihriska a nádhernou prihrávkou vysunul za obranu Viktora Vondrysku a ten opäť nezaváhal a prudkou strelou k bližšej žrdi poslal tím do vedenia – 1:2. Vo zvyšnom priebehu zápasu si mužstvo spod Urpína hrajúce zápasy v Rakytovciach tesné vedenie udržali. Druhý polčas priniesol až 8 žltých kariet. Priostrilo sa, ale góly už v Červeníku nepadli. RSC zakončilo jesennú časť treťou výhrou v rade a zimovať bude na 9. mieste.

K výhre nad Malženicami sa vyjadril tréner RSC Hamsik Academy Peter Venglarčík: „Operatívny plán, na ktorom sme sa dohodli s hráčmi aj realizačným tímom po zápase s Bánovou, sme splnili na sto percent, a to po asi najlepšom výkone v jesennej časti. V prvom polčase sme hrali asi na hranici svojich možností, kde sme, možno okrem pár minút v úvode, celý polčas dominovali. Nezlomila nás veľmi sporná penalta. Práve naopak, myslím si, že nám pomohla, zdravo sme sa nahnevali a futbalovým kumštom sme priebeh zápasu otočili. V druhom polčase začal súper, vzhľadom na výsledok, oveľa aktívnejšie, hral nátlakovo a agresívne, čo nám ale nerobilo problémy. Bez nejakých väčších problémov sme zvládali brániť. Trošku ma mrzí, že sme mohli po zisku lopty trošku viacej hroziť. Súper mal jednu naozaj veľmi dobrú šancu hlavou, a potom v 90. minúte veľmi dobrú šancu v pokutovom území, kedy mohol vyrovnať. My sme tomu ale išli oproti už dlhšiu dobu, takže som veľmi rád, že sa to zaslúžene celé podarilo. Veľmi chcem poďakovať celému realizačnému tímu za to, ako podporovalo kabínu, akí sme boli súdržní a čo sme dosiahli. Na záver musím povedať, že mi je veľmi ľúto, že to celé končí. Ďakujem.“

OFK Malženice – RSC Hamsik Academy 1:2 (1:2)

Góly: 26. Baba (z 11m) – 29. a 33. Vondryska. ŽK: 61. Kóša, 69. Horvát, 90. Orolín – 55. Kolláti, 56. Neušel, 63. Kapor, 75. Pollák, 90. Mašulovič. Rozhodovali: Choreň – Kardelis, Lauer. Diváci: 73

Zostava RSC HA: Krejčí – Vávro (65. Pollák), Gaško (C), Kapor, Iseni – Neušel, Sojka – Kolláti (79. Vavák), Mašulovič, Jackuliak – Vondryska (87. Šteiniger)

1. Malženice 35b, 2. Galanta 31b, 3. Sereď 29b, 4. Častkovce 28b, 5. Beluša 25b, 6. PODKONICE 22b, 7. Šaľa 22b, 8. Kalná n. Hr. 22b, 9. RSC HA 21b, 10. Nové Mesto n. V. 19b, 11. Veľké Ludince 19b, 12. Martin 17b, 13. Bánová 16b, 14. Inter 13b, 15. N. Zámky 10b, 16. Vrakuňa 2b.

Autor: (cb úprava + fb RSC HA), Foto: fb RSC Hamsik Academy