Zmeny v realizačnom tíme HC´05 Banská Bystrica, hlavným trénerom bude Doug Shedden

ŠPORT
7 /

Neuspokojivé výkony banskobystrických „baranov“ v hokejovej Tipsport extraligy priniesli zásadné zmeny v trénerskom tíme HC´05. Náš klub bude viesť nový hlavný tréner Doug Shedden.

Vedenie klubu sa dohodlo na ukončení spolupráce s dvojicou trénerov Rudolfom Jendekom a Tomášom Surovým, ktorí doteraz viedli náš tím.

„Bolo to extrémne ťažké rozhodnutie, obidvoch trénerov  a ich prácu si vážim, čím sa im chcem aj touto cestou poďakovať. Vo vedení klubu však veríme, že zmeny boli potrebné,“ 

uviedol generálny manažér športovej časti Ľuboš Pisár.

Ľuboš Pisár

Ľuboš Pisár

Na ukončení spolupráce sa po reprezentačnej prestávke dohodlo vedenie aj s doterajším trénerom  brankárov Robinom Danielssonom, ktorý opúšťa Banskú Bystricu.

„Rudolfovi, Tomášovi a Robinovi, ktorí dali klubu svoje maximum, ďakujeme za ich odvedené služby v našom klube a prajeme im v ďalšej kariére i osobnom živote veľa úspechov,“

uviedol klub HC´05 Banská Bystrica na sociálnej sieti.

Rudolf Jendek

Rudolf Jendek

Pozíciu hlavného trénera klubu bude zastávať Doug Shedden s bohatými skúsenosťami z európskych a zámorských líg. 61 ročný rodák z Kanady naposledy viedol ERC Ingolstadt, ktorý je účastníkom najvyššej nemeckej súťaže, a v ktorom strávil posledných 5 sezón.

Shedden dlhodobo pôsobil aj v najvyššej švajčiarskej národnej lige, a vo fínskom tíme Jokerit. Taktiež viedol reprezentáciu Kanady, s ktorou zvíťazil na Spenglerovom pohári.

 Doug Shedden

Doug Shedden

Celý realizačný tím, teda aj nových asistentov trénera, predstaví klub v najbližších dňoch. Nový hlavný tréner povedie prvý tréning nášho mužstva vo štvrtok 24. novembra 2022. Do jeho príchodu povedie tréningový proces súčasný generálny manažér športovej časti Ľuboš Pisár.

Treba dúfať, že uvedené zmeny v realizačnom tíme bystrických „baranov“  prinesú nášmu mužstvu potrebný pokoj a zlepšenými výkonmi hokejisti HC´05 potešia srdcia svojich fanúšikov v meste pod Urpínom.

Zdroj: HC´05 Banská Bystrica  , Foto: Marco Bertolini a ilustračné HC´05