Za ´baranov´ si zahrá brat Gabora Kevin, prišli i Turan, Roman, Václav, Oško a Kanaďan Mistele

ŠPORT
0 /

HC ´05 Banská Bystrica hlási ďalšie nové tváre v košiari ´baranov´. Dres nášho klubu spod Urpína si oblečú nateraz piati legionári – v pondelok zverejnili posledných dvoch, ide o brata Gilberta Gabora Kevina a kanadského útočníka Matta Misteleho. Novicmi sú i štyria slovenskí hokejisti – Oliver Turan, Rastislav Václav, Michal Roman a Patrik Oško.

Kevin Gabor bude kráčať po stopách staršieho brata Gilberta, ktorý pod Urpínom odohral tri sezóny a získal dva majstrovské tituly. Kevin predošlú sezónu strávil v tímoch Austin Bruins a Odessa Jackalopes v zámorskej súťaži NAHL. Predtým pôsobil len vo Švédsku. Je útočník a má iba 20 rokov. Odchovanec Väsby IK na mládežníckej úrovni hrával aj za IFK Täby, Wings HC či AIK. Vyskúšal si najvyššiu švédsku juniorskú súťaž a taktiež už v juniorskom veku tretiu a štvrtú seniorskú ligu. Informuje o tom facebooková stránka nášho HC ´05.

Piatym legionárom Banskej Bystrice 24-ročný kanadský krídelník Matt Mistele. Posledné štyri sezóny odohral za Ryerson University v kanadskej univerzitnej súťaži USports.

„Celkovo nastúpil na 110 zápasov a získal 163 bodov (68+93). V ročníku 2018/2019 bol najproduktívnejším mužom súťaže, čo sa okrem iného podarilo v minulosti aj Guillaumeovi Asselinovi. Mistele medzi rokmi 2011 a 2016 hrával v OHL. S Oshawou Generals získal titul aj prestížny Memorial Cup,“

– prezrádza facebook ´baranov´. Mistele je po Vayovi, Welshovi, Winquistovi a Gaborovi piatym legionárom v tíme HC ´05.

Ďalšími novicmi sú štyria Slováci. Začnime iba 19-ročným obrancom Oliverom Turanom, ktorý sa narodil v rakúskom Innsbrucku. V minulej sezóne odohral 35 zápasov za Detvu v Tipsport lige. Predtým pôsobil v QMJHL. Slovensko reprezentoval na dvoch MS do 18 rokov, raz bol kapitánom a zahral si aj na posledných juniorských MS.

Druhý obranca získaný vedením HC ´05 je Michal Roman. Ten má 22 rokov a posledné dve sezóny bol súčasťou HKM Zvolen, v predošlej ale hosťoval v Liptovskom Mikuláši, kde strávil väčšinu ročníka. Celkovo v najvyššej slovenskej súťaži odohral 144 duelov. Strelil jeden gól a pridal osem asistencií. Rok bol súčasťou Žiliny. V mládežníckych kategóriách hrával za český Třinec, päťkrát nastúpil v extralige.

Útočník Patrik Oško prichádza z Liptovského Mikuláša, ktorého je odchovancom a okrem pôsobenia v HK Orange 20 a krátkeho hosťovania v Prešove nikdy nehral za iný tím.

„V drese Liptákov nastúpil v Tipsport lige na 124 zápasov (11+13). 23-ročný 193 centimetrov merajúci center reprezentoval Slovensko na MS do 18 rokov aj MSJ,“

– referuje o Oškovi oficiálny facebook nášho tímu.

No a napokon 22-ročný útočník Rastislav Václav je odchovancom HK Poprad. V sezóne 2016/2017 debutoval tento hokejista v Tipsport lige, zahral si aj za HK Orange 20.

„Minulý ročník strávil vo francúzskom Nice a Spišskej Novej Vsi. Pôsobil taktiež v juniorke fínskeho TUTO Hockey. V najvyššej slovenskej súťaži absolvoval 60 zápasov,“

– dodáva HC ´05 prostredníctvom svojho facebooku.

Ďalej ešte prezrádza, že pod Urpínom pokračujú aj dvaja mladí obrancovia Jakub Lopejský a Michal Ganz. Dostanú šancu presadiť sa v A – tíme ´baranov´.

Predstavovanie hráčov na sezónu 2020/2021 ukončil náš klub v pondelok večer šiestimi mladíkmi. V drese s baranom na hrudi pokračujú brankári Matej Gajan i Filip Belányi, obranca Félix Petrinec a útočníci Dominik Sojka, Lukáš Lunter a Oliver Giertl.

Vedenie HC ´05 za tri dni zverejnilo na facebooku mená až 36 hokejistov.

Súčasný káder HC ´05 Banská Bystrica:

Brankári: Ádam Vay, Matej Gajan, Filip Belányi, Mário Lamper, Filip Šubrt

Obrancovia: Ivan Ďatelinka, Marek Biro, Adam Žiak, Adrián Zubák, Nick Welsh, Michal Roman, Félix Petrinec, Oliver Turan, Sebastián Hudec, Adam Kobolka, Michal Ganz, Jakub Lopejský

Útočníci: Josh Winquist, Matt Mistele, Vladimír Vybiral, Patrik Oško, Kevin Gabor, Filip Vašaš, Marek Sloboda, Matej Češík, Miloš Fafrák, Michal Kabáč, Martin Kriška, Dominik Sojka, Oliver Giertl, Lukáš Lunter, Matúš Bodnár, Alex Tamáši, Michal Matoušek, Michal Suľovský, Rastislav Václav

Autor: (br), Foto: fb HC ´05