Vieme, kedy sa začne extraliga, menia sa regionálne kolá, mladí ´barani´ získali ocenenie

ŠPORT
1 /

Hokejová extraligová sezóna 2024/2025 sa začne úvodným prvým kolom v piatok 20. septembra. Tak ako vlani odohrajú mužstvá v základnej časti 54 zápasov. Novinkou je zmena v regionálnych, tzv. vianočných kolách. Bystričania sú zaradení do skupiny Západ. Ďalšia novinka sa týka mladých ´baranov´ Michala Handzuša, ktorí sa môžu pochváliť prestížnym ocenením.

Hokejová extraligová sezóna 2024/2025 bude mať podobný model, aký sa praktizoval v uplynulom ročníku. Základná časť bude mať 54 kôl a Banskobystričania odohrajú doma 27 zápasov. Zmena sa týka vianočných regionálnych kôl, ktorý nahradí nový formát. Dvanásť účastníkov sa stretne štvorkolovo každý s každým. Ďalších desať zápasov (doma a vonku s piatimi súpermi) odohrajú tímy v rámci dvoch konferencií, do ktorých sa rozdelia.

Vo východnej konferencii budú Košice, Poprad, Michalovce, Spišská Nová Ves, Žilina a Liptovský Mikuláš. V západnej bude Slovan, Trenčín, Nitra, Nové Zámky, Zvolen a Banská Bystrica.

Výkonný výbor SZĽH ponechal v platnosti aktuálny model priameho postupu a zostupu. Generálny sekretár SZĽH Miroslav Lažo k tomu uviedol:

„Prioritou pre Výkonný výbor SZĽH je stále dohoda medzi extraligovými klubmi a klubmi SHL. Do budúcna sme otvorení ďalšej diskusii v tomto smere. V aktuálnom olympijskom cykle zatiaľ zostáva v platností priamy postup a zostup, takže kluby sa podľa toho môžu dopredu pripraviť.“

Ďalšia novinka sa týka mládežníckeho banskobystrického hokejového klubu. BARANI – Hokejová škola Michala Handzuša získal v utorok cenu Kaanken od Aliancie európskych hokejových klubov. Podľa webstránky eurohockeyclubs.com získali BARANI ocenenie Kaanken Youth Retention Award za:

„spoločenský a komunitný prístup klubu, vytváranie rôznorodých tréningových a súťažných úrovní a za cieľ udržať vysokú mieru zotrvania chlapcov a dievčat v klube“.

Třinec, kde pôsobil ako asistent trénera Banskobystričan a nový tréner tímu spod Urpína Vladimír Országh, získal cenu Klub roka od Aliancie európskych hokejových klubov. V  uplynulej sezóne získali Oceláři z Třinca piaty český titul za sebou. Všetky tri série vyraďovacej časti rozhodli až v siedmom zápase.

Autor: (irb), Foto: facebook.com/hc05banskabystrica