V Poprade naše HC ´05 prehralo vysoko na nulu 0:5 + HLASY

1 /

Banskobystrickí hokejisti v 21. kole Tipos extraligy neuspeli na ľade Popradu. Inkasovali päť gólov a nedali ani jeden. Nenadviazali tak na slušný piatkový výkon zo zápasu proti Novým Zámkom. V drese ´baranov´ chýbali pod Tatrami obranca Björkung a útočníci Tamáši s Jendekom. Domáci brankár Rychlík si pripísal prvé čisté konto v kariére.

V prvej polovici úvodnej tretiny nevidela vyše tisícka divákov vážnejšie šance, z oboch strán sa hral opatrný hokej. Ako prvým sa podarilo rozvlniť sieť hráčom Popradu, keď exbystričan Miloš Bubela v 11. minúte poslal svoj tím do vedenia 1:0. Našim hokejistom sa ešte pred odchodom do kabín síce podarilo vyrovnať, no tento presný zásah bol po porade s videorozhodcom napokon odvolaný pre ofsajd. Tréner Mikula siahol totiž po výzve a vyšla mu.

Prostredná časť hry priniesla ďalšie góly v bystrickej sieti, keďže naši ´barani´ v jej úvode nevyužili ďalšiu veľkú šancu. Troock sa nachádzal osamotený pri bránkovisku, no zblízka nedokázal prekonať Rychlíka.  Potom si otvoril strelecký účet v popradskom drese Razgals, keď dostal prihrávku na ľavý kruh a nachytal gólmana HC ´05 Robina Rahma, ktorému puk poslal medzi betóny – 2:0. Bol to lacný gól pre švédskeho gólmana. A to nebolo všetko. V 34. minúte sa v presilovej hre presadil obranca Vainio z kruhu strelou bez prípravy – 3:0. Ešte pred koncom druhého dejstva mohol navyšovať na 4:0 navrátilec v popradskej zostave Livingston, no svoje umenie betónom predviedol Rahm.

V úvode tretej tretiny mali Bystričania k dispozícii presilovú hru, no žiadne ohrozenie z ich strany neprišlo, a tak udreli domáci hokejisti. Ešte počas ich oslabenia vystihol rozohrávku Záborský, puk si naviezol pred bránkovisko a zoči-voči Rahmovi sa nepomýlil. Doprial tak svojmu tímu komfortný štvorgólový náskok – 4:0. Dvakrát mohol vykresať iskierku nádeje na našej strane aktívny Troock, no nemal svoj deň a viackrát sa proti nemu blysol brankár Rychlík. V záverečnej minúte napokon ´kamzíci´ pridali aj piaty gól, o ktorý sa postaral z dorážky po predchádzajúcej strele Valiguru Jouka Juhola5:0.

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 11. Bubela (Vainio, Kotvan), 27. Razgals (Skokan, Kotvan), 34. Vainio (Kotvan, Svitana), 42. Záborský, 60. Juhola (Valigura). Rozhodovali: Hronský, Smrek – Janiga, Frimmel, vylúčení na dve min.: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, diváci: 1030.

Poprad: Rychlík – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Livingston, Skokan, Razgals – Záborský, Bubela, Svitana – Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Juhola, Paukovček, Valigura

Banská Bystrica: Rahm – Pavlin, Bačik, Holenda, Kojo, Matej Bača, Ďatelinka, Luža, Frídel – Šoltés, Kontos, Výhonský – Troock, Bíreš, Jendek – J. Sukeľ, Urbánek, Kabáč – R. Gašpar, Gabor

Doug Shedden, hlavný tréner Banskej Bystrice: „Očividne je tento klub v problémoch a súper nás dnes prevýšil na plnej čiare, čo je pre nás neprijateľné. Určite budú zápasy, v ktorých sa prehrá, ale nedať zo seba všetko za dres, ktorý nosíte, je zahanbujúce. Čaká nás veľa práce…, snáď si chlapci to voľno v pondelok užijú, pretože v utorok si ich to počká. Budeme musieť toho zmeniť pomerne dosť, čaká nás veľa práce.“

Ivan Ďatelinka, kapitán Banskej Bystrice: „Bez gólu sa vyhrať nedá… Možno by sa zápas vyvíjal inak, ak by nám bol uznaný gól na 1:1. Bohužiaľ, už to nezmeníme a musíme sa z toho poučiť. Musíme začať makať na sebe, musíme začať hrať viacej pre mužstvo. Dnes nám to vôbec nešlo, vôbec sme sa netlačili do bránky. Neviem, či sme v našej presilovke mali jednu strelu a tam sú tie body, v ktorých nám to viazne. Päť inkasovaných gólov je dosť, no ako som povedal, my musíme začať spolu robiť viacej, musíme si viac pomáhať a kričať si. To tu dnes nebolo, zlyhali sme celkovo ako mužstvo. Nejdeme sa vyhovárať na trénerov. Ten chce od nás nové veci a v prvom zápase sme to hrali dobre. Musíme sa naučiť systém, ale hlavne viac spolupracovať a dodržiavať jeho pokyny. Sme profesionálni hráči a dostávame za to peniaze a zmena herného štýlu nemôže byť až takým problémom. Tréneri to zanalyzujú, ukážu nám chyby a už to záleží len na každom z nás ako to budeme dodržiavať. Je to o disciplíne a plnení pokynov od trénera. Chýbajúci Alex Tamáši je kvalitný hráč, ale tu nám to nešlo vôbec, čiže… neviem, či by nás vytrhol jeden hráč. Musíme sa zobudiť všetci ako mužstvo.“

Miloš Bubela, bývalý hráč B. Bystrice, strelec popradského gólu: „Vyhrali sme 5:0. Bol to super zápas z našej strany. Tlačili sme súpera celých 60 minút bez nejakých výnimiek. Hrali sme to, čo od nás tréner chcel a dnes nám to padalo. Tréner Mikula zaviedol nejaké nové veci, snažíme sa ich plniť na ľade. Je skvelé, že pomáhajú aj iné naše lajny. Potom aj tím viac žije a môže byť úspešný.“

Roman Rychlík, 21-ročný brankár Popradu: „Veľmi som si to užil pred domácim publikom, ktoré ma podporovalo. Nula ma potešila, ale dôležité je víťazstvo. Som rád a určite to nebude lacné v kabíne. Pracujeme na extraligovej úrovni s pánom trénerom Mariánom Richterom, ktorý sa nám venuje každý deň. Striedam sa s Vladimírom Glosárom, čiže posúva ma aj konkurencia s ním. Síce nemala Banská Bystrica veľa striel, musel som byť stále pripravený na každý jeden puk a pomohli mi aj hráči, ktorí zblokovali veľa striel. Neviem, či zostanem v A tíme Popradu. Vedenia Martina a Popradu budú spolu komunikovať. Uvidíme ako to dopadne. Rád by som zostal, ale aj v Martine mám svoje miesto, kam sa chcem vrátiť.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „Proti húževnatému a cieľavedomému mužstvu sme nadviazali na výkon z Košíc, kde už bol vidieť systém a spôsob akým si predstavujem, aby sme hrali. Proti Banskej Bystrici sme nemali výpadky v stretnutí, aktívne sme pracovali počas 60-tich minút. Výsledok je pre súpera možno krutý, ale aj spravodlivý.“

PROGRAM:

Hokejisti Banskej Bystrice najbližšie nastúpia na zápas opäť na ľade súpera, a to v piatok 2. decembra, keď si o 17.30 hodine zmerajú sily s domácimi Košicami.

Autor: (job + web HC´05 + tasr), Foto: HC ´05 + HK Poprad