V hokejovom tíme ´baranov´ šarapatí koronavírus, najhoršie je na tom Brejčák

ŠPORT
1 /

V našom hokejovom extraligovom mužstve HC’05 Banská Bystrica sa vyskytli pozitívne testy na nový koronavírus. Klub tak nenastúpi na dnešný piatkový duel na ľade Detvy a ani na nedeľňajší domáci zápas vo Zvolene s Košicami.

Koronavírus sa potvrdil u niektorých hráčov Banskej Bystrice vo štvrtok, takže museli ísť do karantény. Náš obranca Ján Brejčák pre web hokejovysvet.sk opísal, aké muky prežíva. Apeluje na všetkých, ktorí vírus zľahčujú, aby prestali:

„Uplynulý týždeň som si bol od expriateľky zobrať dcérku. V sobotu dostala horúčku, ktorá sa vyšplhala až na 38 stupňov. Dal som jej detský Panadol a robil, čo mohol. V nedeľu som sa už zobudil s tým, že som mal bolesti hlavy a strašný tlak na hrudi. O celkovej slabosti ani nehovorím. Z Popradu som šiel pondelok do Banskej Bystrice, zavolal doktorke a šiel som potom na test. No a štvrtok ráno som sa dozvedel, že som pozitívny. Najhoršia na tom celom je bezmocnosť a zúfalstvo. Povedali mi, že sa mám liečiť ako pri chrípke a keď sa to zhorší, mám volať. Včera som stratil navyše aj čuch a chuť. Skúšal som soľ a čokoládu, ale nič mi to nehovorilo. Tá bolesť na hrudi a slabosť je neznesiteľná. Cítim sa ako zdochnutá mucha. Chcel by som apelovať na všetkých, čo si robia srandu, aby definitívne prestali. My ako športovci tvrdo trénovaní by sme mali vydržať viac ako bežní smrteľníci a pozrite sa, čo sa deje. Ideme jeden klub za druhým ako domino.“

Obranca ´baranov´ Ján Brejčák netuší, kde a od koho sa mohol nakaziť. Prikláňa sa k názorom, že hokejová extraliga by si mala dať pauzu, pokým sa nezlepšia čísla pozitívne testovaných. Pre spomínaný web ešte dodal:

„Teraz budeme dva týždne doma, vrátime sa na ľad a môže nás to chytiť znova, na čo je toto dobré? Sme spolu v kabíne, v sprche, proste akokoľvek si dávate pozor, ten kontakt tam je. Viem, že situácia je ťažká a športovci i kluby chcú hrať, ale nie za každú cenu. Milujeme svoj šport, ale keď ste chorý, tak verte mi, nemyslíte na hokej, chcete byť len zdravý a rovnako zdravú chcete mať okolo seba aj rodinu. Aj moja trojročná dcérka bude musieť ísť zajtra na testy a netuším fakt, kto koho nakazil.“

Vedenie HC ´05 neinformuje koľko osôb malo pozitívne testovaných v realizačnom tíme a hráčskom kádri. Na svojom oficiálnom facebooku uvádza:

„HC ’05 neodohrá najbližšie dva zápasy v rámci Tipos extraligy. Pristúpili sme na pretestovanie antigénnymi testami, ktoré preukázali prítomnosť ochorenia COVID-19. Kontaktovali sme regionálnu hygienu a ďalej budeme postupovať podľa nariadení.“      

Z pôvodne šiestich duelov 5. kola sa neodohrá žiadny, no na ľad predsa len dva tímy v piatok večer vykorčuľujú, na programe je totiž vložený duel 1. kola Miškovec – Trenčín. Hrá sa v Maďarsku.

Autor: (bl), Foto: Zdroj fb HC ´05 + tasr (ilustr.)