V HC ´05 končí tréner Doug Shedden, mieri do nemeckej DEL

ŠPORT
5 /

Vedenie hokejového klubu HC ’05 Banská Bystrica sa dohodlo na predčasnom ukončení spolupráce s hlavným trénerom Dougom Sheddenom. Kanaďan sa rozhodol prijať ponuku z inej súťaže. Podľa našich informácií mieri do nemeckej DEL. Tím ´baranov´ dočasne povedie generálny manažér Ľuboš Pisár.

Doug Shedden prišiel do Banskej Bystrice vlani. Začiatkom reprezentačnej prestávky (trvá od 6.11 do 16.11) muselo vedenie klubu HC ´05 riešiť situáciu, kedy skúsený kanadský kouč požiadal o predčasné rozviazanie kontraktu. Podľa nemeckých médií má viesť Iserlohn Roosters v DEL. K predčasnému ukončeniu spolupráce sa vyjadril pre klubový web generálny manažér ´baranov´ Ľuboš Pisár:

„Tak ako aj v osobnom živote aj v tom hokejovom sa stávajú veci, ktoré nemáme vždy pod kontrolou,  v tomto prípade sme boli prekvapení so žiadosťou p. Sheddena. Po utorňajšej komunikácii s jeho agentom sme vedeli, že akékoľvek pokračovanie spolupráce by nebolo prospešné pre klub, a preto sme sa rozhodli p. Sheddenovi vyhovieť.“

Ľuboš Pisár

Tréningový proces banskobystrického tímu iba dočasne povedie práve citovaný generálny manažér Ľuboš Pisár. Vedenie deklaruje, že aktívne hľadá hlavného trénera a verí, že nájdu správneho človeka pre tím. Prvý tréning po krátkom oddychu v novembrovej reprezentačnej prestávke absolvujú hokejisti spod Urpína už dnes, t. j. v piatok 10. novembra.

„Ak by sme trvali na pokračovaní kontraktu, napriek osobnému rozhodnutiu trénera Douga Sheddena, mohlo by to ovplyvniť fungovanie celého tímu, výsledky mužstva, a preto sme s rozviazaním kontraktu súhlasili. Z jeho rozhodnutia sme sklamaní, ale neostáva nám nič iné ako ho rešpektovať a poďakovať mu za odvedené služby.  Dougovi prajeme v ďalšej kariére i osobnom živote veľa úspechov,“

– píše sa ešte na klubovom webe HC ´05.

Doug Shedden (v popredí vľavo)

Autor: (job + web HC´05), Foto: ilustračné