Trénerom ´baranov´ sa stal Vladimír Országh, mení sa akcionárska štruktúra klubu i názov!

ŠPORT
10 /

Novým trénerom hokejistov Banskej Bystrice sa stal pre nasledujúcu sezónu 2024/2025 Vladimír Országh. Vedenie klubu to potvrdilo na utorňajšej tlačovej konferencii v Tipsport aréne pod Urpínom. Jeho asistentom bude Ivan Majeský, trénerom brankárov zostáva Jakub Dohnal.

Na spomínanej tlačovej konferencii športový manažér banskobystrického klubu Ľuboš Pisár upresnil, že Vladimír Országh podpísal zmluvu na rok plus s ročnou opciou. K spolupráci s ním povedal:

„S Vladom prichádza človek vysokých kvalít a ešte lepší tréner. Vracia sa aj víťazná kultúra, ktorú sme sa snažili nájsť a nedarilo sa to. S Vladom Országhom formujeme a skladáme káder tak, aby sme mohli hrať o najvyššie priečky každý rok. v klube s ním  počítame dlhodobo, sme v priateľkom a kamarátskom vzťahu, no realita, že by sa to mohlo profesionálne stretnúť medzi klubom a ním sa udiala až nedávno. Máme už kostru tímu, ideme spoločnými predstavami. Verím, že s Vladom postavíme silný tím, o čom svedčí aj jeho osobná angažovanosť v tomto smere. Myslíme na titul v dlhodobom horizonte, no prečo nie aj o rok? Rozdiely medzi klubmi sú malé, parita medzi tímami bude i tento rok veľmi vysoká. Samotné financie ešte nebudú garantovať úspech. Je to dlhodobá súťaž, ukáže sa poctivá denno – denná práca.“

Videohovor Vladimíra Országha: https://www.facebook.com/share/v/P9NrkivVQ2xRGQB7/

Vladimír Országh sa nemohol utorňajšej tlačovej konferencie zúčastniť z rodinných dôvodov, keďže bol odcestovaný. Prítomným zástupcom médií sa prihovoril cez videohovor, v ktorom uviedol:

„Posledných päť zo šiestich rokov som bol mimo domova, chýbala mi rodina, dcéra, preto sa vraciam. Spomienky na Banskú Bystricu sú krásne. Keď som naposledy odchádzal z Banskej Bystrice, tak so sezónou sme sa lúčili majstrovským titulom. Som Bystričan, keď som sa rozhodol pre návrat domov, iná možnosť ani nebola. Za posledné roky klub dvakrát postúpil do prvej šestky, čo je vzhľadom na rozpočet solídny úspech. S Ľubom Pisárom som v úzkom kontakte, dá sa povedať až v každodennom, dôležité veci spoločne komunikujeme, preberáme aké sú možnosti, aj čo sa týka hráčov, chceme samozrejme čo najsilnejší káder. Spolupráca je zatiaľ veľmi dobrá, vieme čo môžeme od seba očakávať.“

Barani rozširujú aj akcionársku štruktúru hokejového klubu. Vstupujú do nej dve významné regionálne spoločnosti – TLS Logistic, s.r.o, ktorá bude mať 40 percent akcií podobne ako doterajší väčšinový akcionár už s rovnakým podielom Tomáš Boľoš. Dvadsať percent akcií získala spoločnosť VIAKORP, s.r.o.

„Obe spoločnosti majú záujem rozvíjať športovú činnosť. V jej predstavenstve sa ocitli ich zástupcovia Alexander Koré a Stanislav Dado a majú aj člena v dozornej rade. Výkonným riaditeľom a predsedom predstavenstva klubu sa stal Vladimír Tropp. Uzavreli sme partnerstvo s MONACObet, ktorý prináša do klubu významnú finančnú položku. Nebudeme ju však zverejňovať. Dohodli sme sa s predstaviteľmi mesta Banská Bystrica a spoločnosťou MBB aj na znížení nákladov na infraštruktúru pri našej športovej činnosti o viac než polovicu,“

– informoval Tomáš Boľoš, ktorý bol doposiaľ prezidentom klubu i predsedom predstavenstva, po novom sa stáva bežným členom predstavenstva klubu.

Mení sa aj mediálny názov klubu s HC ´05 Banská Bystrica na HC MONACObet Banská Bystrica.

„Číslo 05 vypadáva s názvu klubu, bola to súčasť dohody s partnerom. Verím, že nová akcionárska štruktúra prinesie klubu finančnú stabilizáciu. Zmluva s partnerom nás zaväzuje k tomu, aby sme dosahovali najvyššie ciele. Už aj pre nasledujúcu sezónu robíme kroky, aby sme ich mohli dosiahnuť. Zložili sme nový trénerský tím, postupne skladáme káder. Verím, že už túto sezónu budeme bojovať o popredné priečky,“

– prezradil nový výkonný riaditeľ banskobystrického klubu a predseda predstavenstva Vladimír Tropp.

Banskobystričania vynaložili v uplynulej sezóne na hráčsky extraligový káder 700 až 800 tisíc eur. Vedenie klubu teraz avizuje o desiatky percent vyššiu sumu. Posilniť chce najmä obranu a využije maximálnu kvótu 7 zahraničných hráčov. S jedným z uplynulého kádra rokuje na zotrvaní, s niektorými legionármi sa nedohodlo, keďže nebolo možné konkurovať výrazne vyšším ponukám zo zahraničia. Zo Slovákov zostáva v tíme ´baranov´ napríklad Roman Faith, Ján Petriska či Alex Výhonský. Nové posily začne klub predstavovať od štvrtka 16. mája.

akcionári klubu s hlavným partnerom

Autor: (irb), Foto: HC MONACObet BB