Tréner z Banskej Bystrice Miroslav Chudý končí v Michalovciach na vlastnú žiadosť

ŠPORT
1 /

Miroslav Chudý už nie je hlavným trénerom tiposextraligového účastníka HK Dukla Ingema Michalovce. Zmluvu s klubom ukončil v stredu na vlastnú žiadosť.

K ukončeniu spolupráce došlo po tom, ako michalovskí hokejisti prehrali päť zápasov za sebou. Klub informoval o zmene na trénerskom poste na svojej oficiálnej stránke. Michalovce  deklarovali pred štartom ročníka 2020/2021 smelé ambície. Zvýšili rozpočet na činnosť A-mužstva, už v lete kompletne vyskladali káder zložený z renomovaných mien. Pod vedením trénera Miroslava Chudého malo mužstvo smerovať za cieľom byť v kvartete najlepších. V uplynulom období sa však michalovskej Dukle nedarilo. Prehrala šesť súťažných duelov za sebou, z toho päť extraligových . U utorňajšom dueli neuspeli Michalovčania na ľade Nových Zámkov 2:3 po predĺžení. Po 11 zápasoch majú na konte 14 bodov a sú na 8. mieste tabuľky.

Banskobystričan Miroslav Chudý vzal zodpovednosť na svoje plecia a v pondelok s vedením hokejových Michaloviec rozviazal kontrakt. Cituje ho oficiálny facebook klubu:

„V prvom rade by som sa chcel poďakovať celej michalovskej hokejovej rodine za tri krásne roky, kedy sa Michalovce stali mojím druhým domovom. Celé mesto žije hokejom a klub má úžasnú podporu fanúšikov, ktorú sme si všetci posledné roky užívali. Verím, že ľudia sa na zimák dostanú čím skôr a dôvodov na radosť budú mať od chalanov na ľade ešte veľa.  Samozrejme vás budem aj naďalej sledovať a držať vám palce.“

Chudý prišiel do michalovského klubu v októbri 2017, keď A – mužstvo pôsobilo v druhej najvyššej súťaži. V nej ho dvakrát doviedol k víťazstvu a v ročníku 2018/2019 s ním postúpil do najvyššej súťaže.  Rovnaký počin sa mu podaril aj v sezónach predtým. Najskôr s Novými Zámkami, neskôr s Detvou. V minulosti trénoval aj v Banskej Bystrici, kde žije a býva, a vo Zvolene, kde trénersky začínal.

Koniec Miroslava Chudého v Michalovciach je druhou trénerskou zmenou, ktorá sa udiala v Tipos extralige v sezóne 2020/21. Prvá prišla začiatkom septembra v Liptovskom Mikuláši. Josera Tureka vtedy nahradil Milan Jančuška.

Oficiálny facebook HK Dukla Ingema Michalovce na margo odchodu Mira Chudého ešte dodáva:

„Touto cestou by sme sa mu chceli poďakovať za roky skvelej práce, ktorú tu necháva za sebou a prajeme mu veľa šťastia v jeho ďalšej kariére.“

Novým hlavným trénerom Michaloviec sa stal Fín Tomasz Juhani Valtonen.

Autor: (bl), Foto: ilustračné + fb